Filharmonia Młodych – koncerty kameralne 

Wstęp biletowany

paźpaź

26-27

Filharmonia Młodych – koncerty kameralne 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Sala Koncertowa im. Stefana Strahla, ul. Piłsudskiego 60, 58-500 Jelenia Góra

Kiedy:

26 i 27 października 2023 r., godz. 9.00 i 10.30

Opis wydarzenia:

W ramach Filharmonii Młodych odbędą się 4 koncerty pt. „Operetka na wesoło”, w których wystąpi Zespół Vocalis w składzie: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra – mezzosopran, Róża Wysocka – fortepian. W repertuarze utwory m.in. J. Straussa i J. Offenbacha. 

Koncerty Filharmonii Młodych w wersji kameralnej lub symfonicznej (z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej lub Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze) od lat gromadzą publiczność złożoną głównie z dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek opiekuńczych. Są to krótkie formy muzyczne (45-50 minut) powiązane tematem przewodnim, np. Święta, Sylwester, lub rodzajem muzyki (filmowa, operetkowa, rozrywkowa itp.). Oferta koncertowa z reguły trafia do placówek szkolnych.  

W repertuarze koncertów między innymi:  

Johann Strauss – walc „Wiedeńska krew” z operetki „Wiedeńska krew” 

Johann Strauss – polka „Lekka krew” z operetki „Wiedeńska krew”  

Jacques Offenbach – „Barcarolla” z operetki „Opowieści Hoffmana” 

Jacques Offenbach – „Aria Olimpii” z operetki „Opowieści Hoffmana”  

Luigi Denza – „Funiculi, funicula” – pieśń neapolitańska  

Alberto Pestalozza – „Ciribiribim”  

Eduardo Cappua, Giovanni Capurro – „O sole mio” 

Karl Millöcker – „Anzonetto i Estrella” z operetki „Gasparone”  

Fred Raymond – czardasz z operetki „Perła w tokaju”  

Leonard Bernstein – „Dzień się zaczął tak inaczej” z musicalu „West Side Story” 

Frederic Loewe – „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” 

Dlaczego warto?

Koncerty Filharmonii Młodych rozwijają wyobraźnię. Wpływają na rozwój słuchaczy. Obcowanie z muzyką graną na żywo jest lepsze od telefonów, smartfonów i innych gadżetów elektronicznych.  

Informacje dodatkowe:

wydarzenie biletowane, koszt biletów od 12 zł 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego