Filharmonia Młodych – koncerty kameralne 

Wstęp biletowany

paź26
paź27

Filharmonia Młodych – koncerty kameralne 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Sala Koncertowa im. Stefana Strahla, ul. Piłsudskiego 60, 58-500 Jelenia Góra

Kiedy:

26 i 27 października 2023 r., godz. 9.00 i 10.30

Opis wydarzenia:

W ramach Filharmonii Młodych odbędą się 4 koncerty pt. „Operetka na wesoło”, w których wystąpi Zespół Vocalis w składzie: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra – mezzosopran, Róża Wysocka – fortepian. W repertuarze utwory m.in. J. Straussa i J. Offenbacha. 

Koncerty Filharmonii Młodych w wersji kameralnej lub symfonicznej (z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej lub Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze) od lat gromadzą publiczność złożoną głównie z dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek opiekuńczych. Są to krótkie formy muzyczne (45-50 minut) powiązane tematem przewodnim, np. Święta, Sylwester, lub rodzajem muzyki (filmowa, operetkowa, rozrywkowa itp.). Oferta koncertowa z reguły trafia do placówek szkolnych.  

W repertuarze koncertów między innymi:  

Johann Strauss – walc „Wiedeńska krew” z operetki „Wiedeńska krew” 

Johann Strauss – polka „Lekka krew” z operetki „Wiedeńska krew”  

Jacques Offenbach – „Barcarolla” z operetki „Opowieści Hoffmana” 

Jacques Offenbach – „Aria Olimpii” z operetki „Opowieści Hoffmana”  

Luigi Denza – „Funiculi, funicula” – pieśń neapolitańska  

Alberto Pestalozza – „Ciribiribim”  

Eduardo Cappua, Giovanni Capurro – „O sole mio” 

Karl Millöcker – „Anzonetto i Estrella” z operetki „Gasparone”  

Fred Raymond – czardasz z operetki „Perła w tokaju”  

Leonard Bernstein – „Dzień się zaczął tak inaczej” z musicalu „West Side Story” 

Frederic Loewe – „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” 

Dlaczego warto?

Koncerty Filharmonii Młodych rozwijają wyobraźnię. Wpływają na rozwój słuchaczy. Obcowanie z muzyką graną na żywo jest lepsze od telefonów, smartfonów i innych gadżetów elektronicznych.  

Informacje dodatkowe:

wydarzenie biletowane, koszt biletów od 12 zł 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego