Jaki Dolny Śląsk masz w sobie ?

TWÓJ WYNIK TO: Mroczny Zamek Bolków

Najchętniej ubierasz się na czarno, lubisz ciężkie brzmienia, a zamiast lipcowego słońca wolisz tajemniczą listopadową mgłę. Sytuacje, których doświadczasz na co dzień, często skłaniają Cię do zadumy, a uśmiech rezerwujesz wyłącznie na specjalne okazje.

Ciekawe więc, jakie emocje wywołają w Tobie wydarzenia, które proponujemy poniżej.

nasze propozycje

Twoje wydarzenia

Wstęp biletowany

„Czarodziejski flet w Breslau” 

Wrocław

paź1
paź8

Wrocławska premiera „Czarodziejskiego fletu” W. A. Mozarta do libretta E. Schikanedera nie narusza warstwy muzycznej. Wzbogaciły ją natomiast dialogi napisanie przez Marka Krajewskiego, a akcja dzieła została przeniesiona do Breslau lat 20. XX w.

Wstęp biletowany

„Kajtek Czarodziej” – premiera filmu

Wrocław

paź6

Uroczysta premiera filmu na motywach powieści Janusza Korczaka i w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, koprodukowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe, realizowanego we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Po filmie spotkanie z twórcami.

Wstęp wolny

„Frankenstein” – pokaz filmu z muzyką na żywo

Wrocław

paź22

Koncert na orkiestrę mandolinową do filmu z 1910 roku pt. „Frankenstein” – klasyki kina niemego z gatunku filmów grozy w reż. J.S. Dawleya, na podstawie powieści M. Shelley z 1818 r.  Muzykę do filmu wykonują Ziębicka Orkiestra Mandolinistów pod batutą pomysłodawcy i autora muzyki Dariusza Dżugana.