Jaki Dolny Śląsk masz w sobie ?

TWÓJ WYNIK TO: Niewzruszona Twierdza Kłodzka

Stałość w poglądach, nawykach i upodobaniach – to Twoje motto. Z rezerwą podchodzisz do wszelkich nowości, bo wolisz bazować na tym, co pewne i sprawdzone. I do tego masz niezwykłą zdolność – prawie nic nie jest w stanie wyprowadzić Cię z równowagi!

Sprawdź, czy któreś z wydarzeń 25-lecia poruszą jednak Twoje czułe struny – może to będzie jedna z naszych poniższych propozycji?

nasze propozycje

Twoje wydarzenia

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – warsztaty tworzenia biżuterii 

Kowary

paź28

Warsztaty tworzenia biżuterii ze szkła uranowego poprzedzone prelekcją o historii szklarstwa i szkła uranowego. Element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Modrzejewska na wielkiej płycie

Legnica

paź12

Projekcja spektaklu „Orkiestra”, który nawiązuje do historii Dolnego Śląska, odbędzie się w przestrzeni największego legnickiego blokowiska, na co dzień pozostającego z dala od głównego nurtu życia kulturalno-społecznego miasta.

Wstęp wolny

„Symfonia Pokoju” – prawykonanie  

Świdnica

paź6

Prawykonanie monumentalnej „Symfonii Pokoju” wrocławskiego kompozytora Mateusza Ryczka, napisane na symfoniczne organy Schlag&Söhne z 1909 r. w Kościele Pokoju w Świdnicy. Utwór wykona świdnicka organistka Zuzanna Bator.