Modrzejewska na wielkiej płycie

Wstęp wolny

paź

12

Modrzejewska na wielkiej płycie

Wstęp wolny

Gdzie:

Przystanek Piekary, ul. Izerska 36, Legnica

Kiedy:

12 października 2023 r., godz. 18.00

Opis wydarzenia:

„Orkiestra” Krzysztofa Kopki w reż. Jacka Głomba to spektakl osadzony w historii Zagłębia Miedziowego, jeden z najbardziej dolnośląskich spektakli, jakie do tej pory powstały. To historie zwykłych ludzi, na które składają się śmiech i płacz, złość i nostalgia, niegodziwość i bohaterstwo. To jednocześnie pełna emocji przeszłość miejsca, w którym żyjemy, a o której nie przeczyta się w podręcznikach.  

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w swej twórczej pracy wychodzi w przestrzeń do mieszkańców i szuka w tej przestrzeni nowych miejsc potrzebujących kulturalno-społecznego ożywienia. To teatr samych mieszkańców, nie instytucja-pomnik. Stąd pomysł projekcji w różnych miejskich plenerach i spotkań z twórcami, którzy na co dzień pojawiają się tam jedynie jako nazwiska na plakatach. To możliwość dopytania, dociekania, czy nawet „dotykania” sztuki i tym samym jej współtworzenia, wpływania na jej charakter. Taka jest współczesna kultura i sztuka, otwarta na ludzi, a nie zamknięta w hermetycznych ścianach budynków w centrach miast. 

Program wydarzenia: 

  • projekcja spektaklu „Orkiestra” Krzysztofa Kopki w reż. Jacka Głomba 
  • spotkanie z twórcami i artystami zaangażowanymi w powstanie spektaklu 

Dlaczego warto?

Spektakl porusza historię Dolnego Śląska, a dokładniej Zagłębia Miedziowego, z którym mieszkańcy Legnicy czują silną więź. Spotkanie z twórcami spektaklu umożliwi widzom zadanie pytań związanych z pracą jednej z najważniejszych scen w kraju.  

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte – niebiletowane, nie obowiązują zapisy.

Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni przyjaznej osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi (poziom 0).

Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Więcej informacji: https://www.teatr.legnica.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego