Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Wstęp wolny

paź28

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Wstęp wolny

Gdzie:

Smolec

Kiedy:

28 października 2023 r., godz. 10.00

Opis wydarzenia:

Rajdy piesze to wydarzenie kierowanie do całych rodzin, pozwalające im na wspólne przeżycie przygody i poznanie uroków swojego regionu. W trakcie marszu uczestnicy będą mierzyć się z zadaniami dotyczącymi wiedzy o florze i faunie, podstawowych umiejętności pierwszej pomocy, zdolności posługiwania się mapą i kompasem.  

Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi. Trasa rajdu przebiegać będzie w Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Na trasie czekają atrakcyjne programowo zadania, promujące zdrowy tryb życia na świeżym powietrzu, wykorzystując walory turystyczne naszego województwa. Wydarzenia organizowane są przez harcerzy w wieku 10-16 lat, których prace koordynują dorośli instruktorzy harcerscy z Hufca ZHP w Łagiewnikach. 

W programie rajdu:  

1. Gry – realizowane na trasie turystycznej, opracowane przez harcerzy zadania ze sprawności fizycznej, wiedzy dotyczącej lokalnej fauny i flory, umiejętności pierwszej pomocy, łamigłówki logiczne oraz zagadki o Dolnym Śląsku. Punkty ustawione będą w charakterystycznych miejscach atrakcyjnych turystycznie z powodów swoich warunków przyrodniczych czy historycznych. Zadania będą nawiązywać do miejsca, w którym są organizowane. Gry mają na celu pokazanie atrakcyjnych miejsc turystycznych, miejsc pamięci, zapomnianych miejsc posiadających walory turystyczne.  

2. Plaza – punkt, w którym patrole kończą grę. Duża liczba aktywności programowych opracowanych przez harcerzy, realizacja zadań w patrolach przyczyni się do rozwijania więzi rodzinnych, współzawodnictwo wesprze budowanie relacji. Na zakończenie przed rozdaniem nagród odbędzie się wspólne ognisko z kiełbaskami. Wspólnie spędzony czas na łonie natury przyczyni się do wzmocnienia relacji rodzinnych w oparciu o budowanie tożsamości z naszym regionem. 

Impreza ta jest częścią projektu „Wspaniały i tajemniczy Dolny Śląsk”, realizowanego przez Chorągiew Dolnośląską Związek Harcerstwa Polskiego. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy pod adresem: lagiewniki@zhp.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego