Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Wstęp wolny

paź

28

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Wstęp wolny

Gdzie:

Kowary - start pod Ratuszem (ul. 1 Maja 1)

Kiedy:

28 października 2023 r., godz. 16.30-20.00

Opis wydarzenia:

Spacer z lampami po Kowarach (limit miejsc: 40 os.). Spacer będzie przebiegał trasą: Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach (ul. Szkolna 2 Kowary) -  zwiedzanie wnętrz socrealistycznego Domu Kultury - Osiedle Górnicze - Dom Tradycji Miasta Kowary (zwiedzanie lokalnych izb pamięci) - Kowarska Starówka - Muzeum Sentymentów (zwiedzanie muzeum znajdującego się na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach)

Spacer jest elementem dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa. Odwiedzający poznają unikalne tradycje wielu pokoleń ludzi, którzy zajmowali się produkcją kowarskich dywanów i wydobyciem rudy uranu.  

Zdjęcia z lampami należą do Sudeckiej Krainy.

Dlaczego warto?

Poprzez prezentację faktów historycznych, opowieści i eksponatów związanych z historią miasta projekt ukaże uczestnikom dziedzictwo historyczne Kowar i Sudetów i jego wpływ na teraźniejszość. Pomoże też  umacni tożsamość lokalnej społeczności.  

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, obowiązują zapisy 

link do strony wydarzenia: https://www.facebook.com/FundacjaSlowCityKowary  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego