XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wstęp biletowany

paź28

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, 50-066 Wrocław

Kiedy:

28 października 2023 r., godz. 16.00-21.00

Opis wydarzenia:

Festiwal Tradycji Dolnego Śląska to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych regionu. Zespoły folklorystyczne, w których skład wchodzą zarówno dorośli, jak i dzieci, prezentują tradycyjne tańce z różnych rejonów Dolnego Śląska, wprowadzając uczestników w atmosferę wspólnoty i radości. Zespoły wykonują również utwory muzyczne charakterystyczne dla regionu, dostarczając niezapomnianych muzycznych przeżyć i przenosząc uczestników w świat dziedzictwa ludowego. Podczas festiwalu można podziwiać pięknie zdobione i różnorodne stroje ludowe, które stanowią nie tylko wyraz tradycji, ale również ważny element kulturowej tożsamości regionu.  

Festiwal Tradycji Dolnego Śląska integruje społeczność, promuje wartości, tradycję oraz przekazuje piękno dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska.  

Dlaczego warto?

Na festiwalu można obejrzeć tradycyjne tańce regionu, podziwiać stroje ludowe odzwierciedlające różnorodność kulturową, integrować się w atmosferze wspólnoty i radości, przenieść się w świat dziedzictwa ludowego i muzycznych przeżyć. 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie biletowane pula biletów bezpłatnych.

Organizator: Opera Wrocławska
Więcej informacji: https://www.opera.wroclaw.pl/1/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego