1. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym 

Wstęp wolny

wrzpaź

29-1

1. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym 

Wstęp wolny

Gdzie:

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju, ul. Słoneczna 1A

Kiedy:

29 września 2023 r. godz. 12.00-20.00
30 września 2023 r. godz. 9.00-20.00
01 października 2023 r. godz. 9.00-15.00

Opis wydarzenia:

1. Grand Prix Polski (GPP) Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym jest pierwszym w sezonie turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów. Coroczny turniej w 2023 r. odbędzie się w hali MOSiR w Szczawnie-Zdroju. 

W 2023 r. prawo organizacji 1. GPP Juniorów otrzymał Dolny Śląsk w wyniku postępowanie konkursowego przeprowadzonego przez Polski Związek Tenisa Stołowego (PZTS). Prawo startu w tych zawodach mają: 

1) w piątkowym turnieju eliminacyjnym – wszyscy zainteresowani zawodnicy/-czki spełniający wymagania określone w Regulaminie rozgrywek PZTS  

2) w sobotnio-niedzielnym turnieju głównym – 48 juniorek i 48 juniorów w tym:  

- po 20 najwyżej sklasyfikowanych na liście PZTS,  

- po 16 wyłonionych w wojewódzkich eliminacjach (po jednym/-ej z każdego województwa)  

- po 12 wyłonionych w piątkowych eliminacjach.  

Przewidujemy, że w zawodach weźmie udział około 200-230 zawodników i zawodniczek oraz około 120 trenerów, opiekunów i rodziców z całej Polski. Zawody rozgrywane są tylko w grze pojedynczej. Turniej organizowany będzie we współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju. 

Dlaczego warto?

W zawodach starują wszystkie najlepsze juniorki i juniorzy w Polsce, łącznie z członkami Kadry Narodowej i medalistami Mistrzostw Europy i Świata.

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy

link do strony wydarzenia:  https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-juniorow-23-24/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego