1. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym 

Wstęp wolny

wrz29
paź1

1. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym 

Wstęp wolny

Gdzie:

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju, ul. Słoneczna 1A

Kiedy:

29 września 2023 r. godz. 12.00-20.00
30 września 2023 r. godz. 9.00-20.00
01 października 2023 r. godz. 9.00-15.00

Opis wydarzenia:

1. Grand Prix Polski (GPP) Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym jest pierwszym w sezonie turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów. Coroczny turniej w 2023 r. odbędzie się w hali MOSiR w Szczawnie-Zdroju. 

W 2023 r. prawo organizacji 1. GPP Juniorów otrzymał Dolny Śląsk w wyniku postępowanie konkursowego przeprowadzonego przez Polski Związek Tenisa Stołowego (PZTS). Prawo startu w tych zawodach mają: 

1) w piątkowym turnieju eliminacyjnym – wszyscy zainteresowani zawodnicy/-czki spełniający wymagania określone w Regulaminie rozgrywek PZTS  

2) w sobotnio-niedzielnym turnieju głównym – 48 juniorek i 48 juniorów w tym:  

- po 20 najwyżej sklasyfikowanych na liście PZTS,  

- po 16 wyłonionych w wojewódzkich eliminacjach (po jednym/-ej z każdego województwa)  

- po 12 wyłonionych w piątkowych eliminacjach.  

Przewidujemy, że w zawodach weźmie udział około 200-230 zawodników i zawodniczek oraz około 120 trenerów, opiekunów i rodziców z całej Polski. Zawody rozgrywane są tylko w grze pojedynczej. Turniej organizowany będzie we współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju. 

Dlaczego warto?

W zawodach starują wszystkie najlepsze juniorki i juniorzy w Polsce, łącznie z członkami Kadry Narodowej i medalistami Mistrzostw Europy i Świata.

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy

link do strony wydarzenia:  https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-juniorow-23-24/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego