30. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm 

Wstęp wolny

lis

16

30. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm 

Wstęp wolny

Gdzie:

Hotel Gołębiewski, ul. Karkonoska 14, Karpacz

Kiedy:

16 listopada 2023 r.

Opis wydarzenia:

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm to ważne wydarzenie gospodarcze, które od 30 lat przyczynia się do promowania współpracy między Polską, Niemcami i Czechami. Forum to doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat współpracy transgranicznej. W tym roku wydarzeniami towarzyszącymi Forum będą obchody 30-lecia Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz 20-lecia współpracy Dolnego Śląska z Krajami Czeskimi – Libereckim, Pardubickim i Kralovohradeckim.  

Uczestnicy: przedsiębiorstwa mikro, małe, średnie m.in. z branż: 

 • odnawialne źródła energii, 
 • elektromobilność, 
 • tworzywa sztuczne, 
 • metal, 
 • budowa maszyn i urządzeń, 
 • konstrukcje lekkie, 
 • motoryzacja, 
 • automatyzacja, 
 • elektronika, elektrotechnika, mikroelektronika, 
 • logistyka, transport, 
 • IT, 
 • jednostki badawczo-rozwojowe, 
 • budownictwo, 
 • organizacje sieciowe, placówki transferowe, 
 • jednostki wsparcia biznesu. 

W ramach wydarzeń towarzyszących forum odbędzie się 2. Konferencja Energy Business Matchmaking, która jest sponsorowana przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie. Celem konferencji jest promowanie współpracy w dziedzinie energetyki oraz stworzenie platformy do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wspólnych projektów. 

Dlaczego warto?

Prelekcje i panele przybliżą stan aktualnej sytuacji społecznogospodarczej na pograniczu. Udział w giełdzie B2B pozwoli nawiązać bezpośrednie kontakty biznesowe.  

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie bezpłatne skierowane do MŚP z Polski, Niemiec i Czech 

link do strony wydarzenia: https://karr.pl/30-polsko-niemiecko-czeskie-forum-kooperacji-firm/  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego