30. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm 

Wstęp wolny

lis16

30. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm 

Wstęp wolny

Gdzie:

Hotel Gołębiewski, ul. Karkonoska 14, Karpacz

Kiedy:

16 listopada 2023 r.

Opis wydarzenia:

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm to ważne wydarzenie gospodarcze, które od 30 lat przyczynia się do promowania współpracy między Polską, Niemcami i Czechami. Forum to doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat współpracy transgranicznej. W tym roku wydarzeniami towarzyszącymi Forum będą obchody 30-lecia Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz 20-lecia współpracy Dolnego Śląska z Krajami Czeskimi – Libereckim, Pardubickim i Kralovohradeckim.  

Uczestnicy: przedsiębiorstwa mikro, małe, średnie m.in. z branż: 

 • odnawialne źródła energii, 
 • elektromobilność, 
 • tworzywa sztuczne, 
 • metal, 
 • budowa maszyn i urządzeń, 
 • konstrukcje lekkie, 
 • motoryzacja, 
 • automatyzacja, 
 • elektronika, elektrotechnika, mikroelektronika, 
 • logistyka, transport, 
 • IT, 
 • jednostki badawczo-rozwojowe, 
 • budownictwo, 
 • organizacje sieciowe, placówki transferowe, 
 • jednostki wsparcia biznesu. 

W ramach wydarzeń towarzyszących forum odbędzie się 2. Konferencja Energy Business Matchmaking, która jest sponsorowana przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie. Celem konferencji jest promowanie współpracy w dziedzinie energetyki oraz stworzenie platformy do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wspólnych projektów. 

Dlaczego warto?

Prelekcje i panele przybliżą stan aktualnej sytuacji społecznogospodarczej na pograniczu. Udział w giełdzie B2B pozwoli nawiązać bezpośrednie kontakty biznesowe.  

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie bezpłatne skierowane do MŚP z Polski, Niemiec i Czech 

link do strony wydarzenia: https://karr.pl/30-polsko-niemiecko-czeskie-forum-kooperacji-firm/  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego