Electric Muscle Odra Cup 

Wstęp wolny

paź

1

Electric Muscle Odra Cup 

Wstęp wolny

Gdzie:

Odra Centrum, ul. Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław

Kiedy:

1 października 2023 r., cały dzień

Opis wydarzenia:

Poznaj Wrocław z perspektywy rzeki!  

W ramach uroczystego oddania infrastruktury do użytku Fundacja OnWater.pl zaprasza na unikalne wydarzenie w Odra Centrum, w ramach którego przewidziany jest pakiet poniższych działań promocyjnych, edukacyjnych i sportowych: 

10.00 – start wypożyczalni – darmowe wypożyczenie kajaków oraz desek SUP (do godz. 18.00), obowiązuje wcześniejsza rezerwacja sprzętu przez stronę przystan.asysto.pl

11.00, 12.30, 15.00, 16.30 – warsztaty „Mała Szkutnia” oraz „Poznaj Rzekę w Odra Centrum”

14.00 – uroczyste oddanie do użytku elektrycznych łodzi, zawody sportowe

14.30 – pierwszy, uroczysty rejs nowymi jednostkami

15.00, 16.00, 17.00, 18.00 – rejsy dla mieszkańców, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja sprzętu przez stronę przystan.asysto.pl

Dlaczego warto?

Darmowe rejsy nowymi łodziami elektrycznymi po Wrocławskim Węźle Wodnym, darmowe warsztaty – „Mała Szkutnia”, „Akademia Węzłów”, „Poznaj Rzekę w Odra Centrum” – oraz darmowe wypożyczenie sprzętu wodnego (kajaków i desek SUP).  

Informacje dodatkowe:

Obowiązują zapisy na rejs łodzią na stronie przystan.asysto.pl (opublikowane kilka dni przed wydarzeniem)

warsztaty – wydarzenie otwarte, nie obowiązują zapisy

Link do strony wydarzenia: (1) Electric Muscle Odra Cup (E-MOC) Premiera elektrycznych łodzi w Odra Centrum! | Facebook

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego