Electric Muscle Odra Cup 

Wstęp wolny

paź1

Electric Muscle Odra Cup 

Wstęp wolny

Gdzie:

Odra Centrum, ul. Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław

Kiedy:

1 października 2023 r., cały dzień

Opis wydarzenia:

Poznaj Wrocław z perspektywy rzeki!  

W ramach uroczystego oddania infrastruktury do użytku Fundacja OnWater.pl zaprasza na unikalne wydarzenie w Odra Centrum, w ramach którego przewidziany jest pakiet poniższych działań promocyjnych, edukacyjnych i sportowych: 

10.00 – start wypożyczalni – darmowe wypożyczenie kajaków oraz desek SUP (do godz. 18.00), obowiązuje wcześniejsza rezerwacja sprzętu przez stronę przystan.asysto.pl

11.00, 12.30, 15.00, 16.30 – warsztaty „Mała Szkutnia” oraz „Poznaj Rzekę w Odra Centrum”

14.00 – uroczyste oddanie do użytku elektrycznych łodzi, zawody sportowe

14.30 – pierwszy, uroczysty rejs nowymi jednostkami

15.00, 16.00, 17.00, 18.00 – rejsy dla mieszkańców, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja sprzętu przez stronę przystan.asysto.pl

Dlaczego warto?

Darmowe rejsy nowymi łodziami elektrycznymi po Wrocławskim Węźle Wodnym, darmowe warsztaty – „Mała Szkutnia”, „Akademia Węzłów”, „Poznaj Rzekę w Odra Centrum” – oraz darmowe wypożyczenie sprzętu wodnego (kajaków i desek SUP).  

Informacje dodatkowe:

Obowiązują zapisy na rejs łodzią na stronie przystan.asysto.pl (opublikowane kilka dni przed wydarzeniem)

warsztaty – wydarzenie otwarte, nie obowiązują zapisy

Link do strony wydarzenia: (1) Electric Muscle Odra Cup (E-MOC) Premiera elektrycznych łodzi w Odra Centrum! | Facebook

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego