Gra terenowa „Odkrywcy Krainy Dobrej Energii” 

Wstęp wolny

paź

8

Gra terenowa „Odkrywcy Krainy Dobrej Energii” 

Wstęp wolny

Gdzie:

Jezierzany

Kiedy:

8 października 2023 r.

Opis wydarzenia:

Spotkanie drużyn Hufca ZHP Legnica połączone z terenową grą rodzinną. Planowane zbiórki drużyn w piątek w miejscowości Jezierzany. Podczas popołudniowych zajęć zuchy i harcerze przygotowywać będą elementy harcerskiego startu w nowy rok 2023/2024 – stoiska prezentujące poszczególne drużyny, warsztaty plastyczne i muzyczne, scenografię i materiały do gry rodzinnej. Wieczorem ognisko integracyjne z tematem przewodnim „Dobra Energia na Nowy Rok Harcerski”.  

W sobotę od rana rozpoczną się konkurencje przygotowane przez kadrę hufca – wolontariuszy: konkursy, zagadki, krzyżówki, rebusy tematycznie związane z Legnica i ziemią legnicką. Na terenową grę rodzinną wyruszą patrole mieszane – zuchy, harcerze, rodzice. Na punktach kontrolnych uczestnicy poznawać będą walory Krainy Dobrej Energii. 

Podczas cyklu ZHP „Odkrywcy – Rodzinne Gry Terenowe” dzieci i młodzież, wraz z rodzinami, mają okazję do uczestniczenia w wydarzeniach promujących lokalny patriotyzm. Trasy prowadzone przez zabytki architektury i miejsca ważne dla historii miast pozwolą uczestnikom poznać lepiej swój region. Gry mają na celu poszerzenie lub sprawdzenie wiedzy uczestników na temat miejscowości zamieszkania, Dolnego Śląska i postaci historycznych, które przyczyniły się do rozwoju naszego regionu.

Dlaczego warto?

Gry terenowe promujące historię regionów, w których się odbywają, w ciekawy sposób przedstawiające dorobek mieszkańców tych miejsc.  

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy pod adresem: legnica@zhp.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego