Jesień z Dolnym Śląskiem 

Wstęp wolny

Jesień z Dolnym Śląskiem 

Wstęp wolny

Gdzie:

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego, Dział Pracy z Dziećmi, Rynek 58, 50-116 Wrocław

Kiedy:

Zajęcia realizowane są od października do grudnia 2023 r. w godzinach 9.00-10.30

Opis wydarzenia:

„Jesień z Dolnym Śląskiem” to cykl zajęć o regionie realizowanych w ramach obchodów 25-lecia województwa dolnośląskiego. Autorskie warsztaty, przygotowane przez Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego skierowane są grup zorganizowanych z wrocławskich szkół podstawowych.  

Warsztaty pozwolą młodym wrocławianom bliżej poznać region, w którym żyją. Podczas zajęć uczestnicy przejdą szlakiem dolnośląskich szczytów, na których spotkają wyjątkową faunę i florę. Odwiedzimy miasto ceramiki, dowiemy się, czy wygasłe wulkany mogą się obudzić oraz jakie skarby kryje dolnośląska ziemia. Będąc we Wrocławiu, posłuchamy, o czym szumi Odra, i co kryje Kamienica pod Złota Palmą, w której obecne znajduję się Dolnośląska Biblioteka Publiczna. Tych, którzy lubią się bać, zapraszamy na zajęcia „Co straszy na Dolnym Śląsku?”  

Zapraszamy na warsztaty o następującej tematyce: 

  • Fauna i flora dolnośląskich szczytów  
  • Od gliny do ceramiki 
  • W krainie wygasłych wulkanów 
  • O czym szumi Odra? 
  • Co straszy na Dolnym Śląsku? 
  • Co kryje Kamienica pod Złotą Palmą? 

Dla młodych czytelników przygotowaliśmy również cykl spotkań „Dolnośląscy Artyści Dzieciom”. W naszej bibliotece gościć będą dolnośląscy twórcy dla dzieci i młodzieży, wśród nich: Marcin Pałasz, Paweł Pawlak, Krystyna Śmigielska, Magdalena Zarębska, Anna Gibasiewicz, Katarzyna Grzyś-Kurka. Na spotkania zapraszamy grupy zorganizowane.  

Dlaczego warto?

Tematyka zajęć pozwoli uczestnikom bliżej poznać bogactwo regionu, ciekawe miejsca i wydarzenia. 

Organizator: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego
Więcej informacji: https://www.wbp.wroc.pl/wbp/index.php/pl/

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte niebiletowaneobowiązują zapisy 

link do strony wydarzenia: https://www.wbp.wroc.pl/wbp/pl/?option=com_content&view=article&id=5084  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego