Jesienny Marsz na Azymut 

Wstęp wolny

paź14

Jesienny Marsz na Azymut 

Wstęp wolny

Gdzie:

Zagórze Śląskie

Kiedy:

14 października 2023 r., start zawodów o godz. 10.00.

Opis wydarzenia:

Jesienny Marsz na Azymut odbędzie się w kategorii sportowej, zawodnicy pobiegną indywidualnie, z mapą do InO („Impreza na Orientację”) i busolą. Wyjątek stanowić będą zuchy (dzieci wieku 6-10 lat) – dopuszczamy start parami, po trasie wstążkowej. Dodatkowo do udziału zapraszamy rodziców oraz instruktorów. Poza trasami InO zorganizowane zostaną również trasy piesze nordic walking. Po zakończeniu marszu nastąpi spotkanie w wyznaczonym miejscu, poczęstunek oraz wręczenie dyplomów i nagród.  

Wydarzenie skupione jest na rozwijaniu umiejętności poruszania się w terenie, korzystania z mapy, busoli, przyrządów terenowych. Wydarzenie ma promować turystykę pieszą, również pośród osób niezwiązanych z harcerstwem, wśród rodziców i rodzin harcerzy. Udział w wydarzeniu pozwala na:  

- poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych, 

- sprawdzenie swoich możliwości fizycznych,  

- wzmocnienie więzi w grupie rówieśniczej, 

- zdobycie wiedzy w zakresie przyrodoznawstwa, szeroko rozumianej turystyki, 

- zdobywanie umiejętności poprzez realizację wymagań na harcerskie stopnie i sprawności (takie jak: przyrodnik, leśnik, zielarz, przyjaciel zwierząt, przyjaciel roślin) rozwijających w młodzieży wrażliwość na otoczenie, 

- zdobywanie umiejętności poprzez realizację wymagań na harcerskie sprawności (takie jak kartograf) skupiające się na orientowaniu się w terenie poprzez korzystanie z przyrządów, m.in. busoli, mapy. 

Impreza jest częścią projektu „Wspaniały i tajemniczy Dolny Śląsk”, realizowanego przez Chorągiew Dolnośląską Związek Harcerstwa Polskiego. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy pod adresem: program@swidnica.zhp.pl  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego