Koncert kwintetu Horntet w ramach cyklu „Jazz nie tylko nad Odrą” 

Wstęp wolny

paź27

Koncert kwintetu Horntet w ramach cyklu „Jazz nie tylko nad Odrą” 

Wstęp wolny

Gdzie:

Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy, ul. Prusicka 12

Kiedy:

27 października 2023 r., godz. 19:00

Opis wydarzenia:

Zespół Horntet powstał pod koniec 2019 r. z inicjatywy pianisty Bartłomieja Leśniaka. Jest to kwintet składający się ze studentów krakowskiej oraz katowickiej akademii muzycznej. W repertuarze zespołu znajdują się kompozycje lidera Bartłomieja Leśniaka, perkusisty Piotra Przewoźniaka oraz standardy jazzowe we własnych nowatorskich aranżacjach.  

Pierwszą inspiracją zespołu była muzyka Theloniousa Monka oraz Horacego Silvera. Jedną z ich koncepcji w tworzeniu muzyki jest wykorzystanie swingowego podejścia rytmicznego i nadanie mu nowego znaczenia poprzez innowatorskie podejście do harmonii, formy, aranżacji czy improwizacji. Członkowie zespołu inspirują się również twórczością takich muzyków i zespołów, jak: wczesny kwintet Wyntona Marsalisa, The Bad Plus, McCoy Tyner, Esbjörn Svensson Trio, Kenny Kirkland, Christian McBride, Kenny Garrett, Eric Dolphy, Eric Harland czy Dennis Chambers.  

Rok 2022 przyniósł zespołowi Grand Prix Blue Note Poznań Competition oraz zwycięstwo w Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazzie nad Odrą oraz Young Crocus Jazz Contest. 

Koncert odbywa się w ramach cyklu „Jazz nie tylko nad Odrą” realizowanego przez Międzynarodową Fundację Jazz nad Odrą w 2023 r.  Wydarzenie jest formą promocji młodych artystów jazzowych oraz niecodziennego  projektu muzycznego przed dolnośląską publicznością. 

Dlaczego warto?

Koncert jest ciekawą prezentacją młodych artystów, których działalność i twórczość jest coraz bardziej rozpoznawalna na jazzowej mapie Polski.  

Informacje dodatkowe:

Wstęp wolny za zaproszeniem 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego