Łączą nas góry – wycieczka międzykulturowa 

Wstęp wolny

paź

14

Łączą nas góry – wycieczka międzykulturowa 

Wstęp wolny

Gdzie:

Rudawy Janowickie, zbiórka w Świdnicy na parkingu przy ulicy Lelewela.

Kiedy:

14 października 2023 r., godz. 8.00-17.00

Opis wydarzenia:

Wycieczka w Rudawy Janowickie – trasa piękna widokowo, o trudności dostosowanej do osób w różnym wieku i kondycji.  

PROGRAM 

8.10 – zbiórka na parkingu przy ulicy Lelewela w Świdnicy  

8.30-10.00 – przejazd ze Świdnicy na Przełęcz Karpnicką  

10.00-11.30 – marsz na Sokolik Duży z platformą widokową na szczycie. Trasa jest stosunkowo łatwa, o długości 2,5 km w jedną stronę. Czas wędrówki uwzględnia postój na Husyckich Skałach. 

11.30-12.30 – czas wolny na szczycie. Platforma widokowa na szczycie posiada ograniczoną pojemność, wejście na platformę prowadzi stromymi schodami, więc wejście i zejście z obiektu będzie się odbywać w grupach po 10 osób.  

12.30-13.00 – przemarsz drogą powrotną. 

13.00-15.00 – postój z piknikiem przy schronisku Szwajcarka. W schronisku można kupić ciepłe i zimne napoje oraz dania obiadowe. 

15.00-15.15 – marsz w kierunku powrotnym na parking. 

15.30-17.00 – przejazd do Świdnicy. 

Uczestnikom zapewniamy: transport na miejsce autokarem, przewodnika, ubezpieczenie oraz wyżywienie – wodę, napoje, suchy prowiant, pieczywo, musztardę i keczup, koce piknikowe oraz kijki do pieczenia kiełbasek. 

Uczestnicy powinni być zaopatrzeni w: 

- Wygodne buty do wycieczek górskich lub sportowe z dobrym bieżnikiem. 

- Odzież na zróżnicowane warunki pogodowe, wygodne spodnie, jedną cienką oraz jedną ciepłą bluzę, kurtkę chroniącą do wiatru, ciepłą kurtkę przydatną podczas postoju na szczycie, czapkę, plecak o pojemności 20-30 litrów. W przypadku ciepłej pogody część ubrań może zostać w autokarze 

- Kiełbaskę na ognisko.  

- Gotówkę, bo w schronisku Szwajcarka nie można płacić kartą. 

Dlaczego warto?

Góry to doskonałe miejsce, by odpocząć od otaczających nas problemów, oczyścić głowę i spędzić czas wspierając się wzajemnie. Zapraszamy ukraińskie rodziny, które nie mają możliwości samodzielnego zorganizowania takiej wyprawy. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy 

organizator wydarzenia: www.ladnehistorie.pl  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego