Łączą nas góry – wycieczka międzykulturowa 

Wstęp wolny

paź14

Łączą nas góry – wycieczka międzykulturowa 

Wstęp wolny

Gdzie:

Rudawy Janowickie, zbiórka w Świdnicy na parkingu przy ulicy Lelewela.

Kiedy:

14 października 2023 r., godz. 8.00-17.00

Opis wydarzenia:

Wycieczka w Rudawy Janowickie – trasa piękna widokowo, o trudności dostosowanej do osób w różnym wieku i kondycji.  

PROGRAM 

8.10 – zbiórka na parkingu przy ulicy Lelewela w Świdnicy  

8.30-10.00 – przejazd ze Świdnicy na Przełęcz Karpnicką  

10.00-11.30 – marsz na Sokolik Duży z platformą widokową na szczycie. Trasa jest stosunkowo łatwa, o długości 2,5 km w jedną stronę. Czas wędrówki uwzględnia postój na Husyckich Skałach. 

11.30-12.30 – czas wolny na szczycie. Platforma widokowa na szczycie posiada ograniczoną pojemność, wejście na platformę prowadzi stromymi schodami, więc wejście i zejście z obiektu będzie się odbywać w grupach po 10 osób.  

12.30-13.00 – przemarsz drogą powrotną. 

13.00-15.00 – postój z piknikiem przy schronisku Szwajcarka. W schronisku można kupić ciepłe i zimne napoje oraz dania obiadowe. 

15.00-15.15 – marsz w kierunku powrotnym na parking. 

15.30-17.00 – przejazd do Świdnicy. 

Uczestnikom zapewniamy: transport na miejsce autokarem, przewodnika, ubezpieczenie oraz wyżywienie – wodę, napoje, suchy prowiant, pieczywo, musztardę i keczup, koce piknikowe oraz kijki do pieczenia kiełbasek. 

Uczestnicy powinni być zaopatrzeni w: 

- Wygodne buty do wycieczek górskich lub sportowe z dobrym bieżnikiem. 

- Odzież na zróżnicowane warunki pogodowe, wygodne spodnie, jedną cienką oraz jedną ciepłą bluzę, kurtkę chroniącą do wiatru, ciepłą kurtkę przydatną podczas postoju na szczycie, czapkę, plecak o pojemności 20-30 litrów. W przypadku ciepłej pogody część ubrań może zostać w autokarze 

- Kiełbaskę na ognisko.  

- Gotówkę, bo w schronisku Szwajcarka nie można płacić kartą. 

Dlaczego warto?

Góry to doskonałe miejsce, by odpocząć od otaczających nas problemów, oczyścić głowę i spędzić czas wspierając się wzajemnie. Zapraszamy ukraińskie rodziny, które nie mają możliwości samodzielnego zorganizowania takiej wyprawy. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy 

organizator wydarzenia: www.ladnehistorie.pl  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego