Łączą nas góry – wycieczka rowerowa 

Wstęp wolny

paź

8

Łączą nas góry – wycieczka rowerowa 

Wstęp wolny

Gdzie:

Kiedy:

8 października 2023 r., godz. 10.00-18.00

Opis wydarzenia:

Zapraszamy na niezapomnianą, górską wycieczkę rowerową dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. 8 października wybierzemy się w Góry Izerskie i przejedziemy łatwą technicznie trasę z Jakuszyc, przez Stację Turystyczną Orle, Chatkę Górzystów w kierunku Stogu Izerskiego. Specjalistyczne wózki, które posiadamy, są wyposażone przystawkę rowerową, takich wózków mamy siedem. Jazda rowerem z dodatkowym obciążeniem wymaga sporo wysiłku, zadbaliśmy więc o 14 rowerów elektrycznych, po dwa dla każdej rodziny, aby przejażdżka była czystą przyjemnością.  

Dlaczego warto?

Zapraszamy szczególnie wolontariuszy, którzy chcą towarzyszyć rodzinom dotkniętym niepełnosprawnością w pokonywaniu górskich szlaków pierwszy raz rowerowo! 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte, niebiletowane.

Miejsca na wycieczce są ograniczone i obowiązują zapisy, szczegółowe informacje o miejscu startu organizator prześle po uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego 

link do strony wydarzenia: https://ladnehistorie.pl/wycieczka-rowerowa-lacza-nas-gory/https://www.facebook.com/LaczaNasGory/  

Zapisy: https://forms.gle/XEWK2UmYvrCcravVA

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego