#MADS – Muzyka Aktualna Dolnego Śląska 

Wstęp wolny

paź

8

#MADS – Muzyka Aktualna Dolnego Śląska 

Wstęp wolny

Gdzie:

QlturKombinat, ul. Dąbrowskiego 44, Pieńsk

Kiedy:

8 października 2023 r., godz. 18.30

Opis wydarzenia:

Koncert Mikromusic – polskiego zespołu grającego muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W Pieńsku zespół zagra w składzie Acoustic Trio.  

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą, m.in. w Japonii, Irlandii, na Litwie. W 2020 r. zespół został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”. Wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce. W Pieńsku zespół zagra w składzie Acoustic Trio. 

QlturKombinat w Pieńsku jest siedzibą Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej. Skupia wielu młodych i niemłodych już ludzi. Działa w kompleksie dawnej huty szkła, jest miejscem spotkań, ale także prób wielu lokalnych zespołów: Dr Fleischman, Katorga, Caca Cacy, Instytut, Klave Babki, Sanghata. Odbywają się tu liczne koncerty, wystawy, przygotowywane są happeningi, działała grupa fire show Ignis, a obecnie Insendio. Qlturkombinat to jedno z niewielu niezależnych i alternatywnych centrów kultury w tym regionie Polski. Qlturkombinat współorganizuje szereg lokalnych akcji, pomagając klubom sportowym, szkołom, licznym organizacjom. Prowadzi działania z zakresu ekologii, pomocy, edukacji i wolontariatu.  

Dlaczego warto?

Bezpłatny koncert w niewielkiej miejscowości rzadko odwiedzanej przez uznanych artystów. Mikromusic to wysoki poziom artystyczny, bogaty dorobek płytowy i koncertowy, a #MADS pozwala publiczności Pieńska obcować z tymi wyjątkowymi wykonawcami. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte  

link do strony wydarzenia: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550634759479  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego