#MADS – Muzyka Aktualna Dolnego Śląska 

Wstęp wolny

paź8

#MADS – Muzyka Aktualna Dolnego Śląska 

Wstęp wolny

Gdzie:

QlturKombinat, ul. Dąbrowskiego 44, Pieńsk

Kiedy:

8 października 2023 r., godz. 18.30

Opis wydarzenia:

Koncert Mikromusic – polskiego zespołu grającego muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W Pieńsku zespół zagra w składzie Acoustic Trio.  

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą, m.in. w Japonii, Irlandii, na Litwie. W 2020 r. zespół został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”. Wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce. W Pieńsku zespół zagra w składzie Acoustic Trio. 

QlturKombinat w Pieńsku jest siedzibą Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej. Skupia wielu młodych i niemłodych już ludzi. Działa w kompleksie dawnej huty szkła, jest miejscem spotkań, ale także prób wielu lokalnych zespołów: Dr Fleischman, Katorga, Caca Cacy, Instytut, Klave Babki, Sanghata. Odbywają się tu liczne koncerty, wystawy, przygotowywane są happeningi, działała grupa fire show Ignis, a obecnie Insendio. Qlturkombinat to jedno z niewielu niezależnych i alternatywnych centrów kultury w tym regionie Polski. Qlturkombinat współorganizuje szereg lokalnych akcji, pomagając klubom sportowym, szkołom, licznym organizacjom. Prowadzi działania z zakresu ekologii, pomocy, edukacji i wolontariatu.  

Dlaczego warto?

Bezpłatny koncert w niewielkiej miejscowości rzadko odwiedzanej przez uznanych artystów. Mikromusic to wysoki poziom artystyczny, bogaty dorobek płytowy i koncertowy, a #MADS pozwala publiczności Pieńska obcować z tymi wyjątkowymi wykonawcami. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte  

link do strony wydarzenia: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550634759479  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego