Milicki Rajd 

Wstęp wolny

paźpaź

20-22

Milicki Rajd 

Wstęp wolny

Gdzie:

Dolina Baryczy

Kiedy:

20-22 października 2023 r.

Opis wydarzenia:

3-dniowy rajd pieszy, skierowany do członków ZHP (zuchów i harcerzy) i ich rodziców, będzie prowadzony na terenie powiatu milickiego, m.in. szlakami turystycznymi: żółtym dookoła Milicza, szlakiem zamkowym oraz w okolicach Stawów Milickich.  

Uczestniczący w wydarzeniu zuchy i harcerze będą mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość. W sobotę rodziny będą mieć okazję wybrać się na wspólną wędrówkę po szlakach wokół Milicza. Udział w wydarzeniu pozwoli uczestnikom zagłębić się w naturę Doliny Baryczy, zdobyć wiedzę o tutejszych zwierzętach i roślinności. Jednym z elementów programu będzie również konkurs wiedzy o Dolnym Śląsku i o Dolinie Baryczy.  

Rajd ma na celu propagowanie wiedzy krajoznawczej o Dolnym Śląsku, powiecie milickim i Dolinie Baryczy oraz zachęcanie do uprawiania turystyki. Udział w wydarzeniu pozwoli na sprawdzenie swoich możliwości fizycznych. Uczestnicy będą mieli też okazję na integrację, rozwój więzi z rówieśnikami. Sprawdzą też swoją wiedzę związaną z turystyką, terenoznawstwem – posługiwanie się mapą i kompasem, orientacji w terenie. Udział w rajdzie umożliwi również zdobywanie umiejętności przydatnych w życiu poprzez realizację wymagań na harcerskie stopnie i sprawności (takie jak przyrodnik, leśnik, zielarz, przyjaciel zwierząt, przyjaciel roślin) rozwijające w młodzieży wrażliwość na otoczenie.  

Warunki podczas rajdu: zakwaterowanie w namiotach w grupach niekoedukacyjnych lub na terenie zaprzyjaźnionych szkół. 

Impreza ta jest częścią projektu „Wspaniały i tajemniczy Dolny Śląsk”, realizowanego przez Chorągiew Dolnośląską Związek Harcerstwa Polskiego. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy pod adresem: milicz@zhp.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego