Muzyczna Scena Młodych – Kliczków

Wstęp wolny

paź

15

Muzyczna Scena Młodych – Kliczków

Wstęp wolny

Gdzie:

Zamek Kliczków, sala teatralna, Kliczków 8

Kiedy:

15 października (niedziela), godz. 19:00-20:30

Opis wydarzenia:

Podczas koncertów kameralnych pt. „Muzyczna Scena Młodych” w zabytkowych miejscach Dolnego Śląska będzie można posłuchać polskich artystów, którzy wykonają muzykę klasyczną (m.in. Jana Sebastiana Bacha, Ludwika van Beethovena, Johannesa Brahmsa czy Samuela Scheidta) w opracowaniu na zespół kameralny i różne instrumenty.  

Drugi koncert w cyklu odbędzie się w zabytkowej sali teatralnej Zamku Kliczków. Wystąpi Polish Brass Trio w składzie: Damian Kurek – trąbka, Tomasz Kuboń – waltornia i Wojciech Jeliński – puzon.  

Polish Brass Trio to jeden z nielicznych zespołów w Europie z tak dobranym składem instrumentów. Dzięki trzem niezwykle uzdolnionym artystom Polish Brass Trio prezentuje wysoki kunszt wykonawczy. Zespół wykonuje muzykę klasyczną oraz współczesną, występuje często z towarzyszeniem fortepianu czy orkiestry symfonicznej. 

Organizator: Fundacja Kultura Brzmienia 

Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dusznicki Ośrodek Kultury, Zamek Kliczków, Fundacja Pro Culturae Bono

Dlaczego warto?

„Muzyczna Scena Młodych” to zaproszenie do świata muzyki kameralnej. Wspaniała muzyka klasyczna w wykonaniu młodych artystów zabrzmi w pięknych i zabytkowych miejscach Dolnego Śląska, które warto odwiedzić i zapisać na mapie wyjątkowych miejsc regionu.  

Informacje dodatkowe:

wstęp wolny

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego