Odkrywczo o muzyce Karkonoszy – Przystanek Kultura 

Wstęp wolny

paźpaź

7-9

Odkrywczo o muzyce Karkonoszy – Przystanek Kultura 

Wstęp wolny

Gdzie:

Kamienna Góra

Kiedy:

7-9 października 2023 r.

Opis wydarzenia:

Projekt Przystanek Kultura to spotkania dzieci i młodzieży skupione na rozwijaniu umiejętności muzycznych, poprzez spotkania z osobami związanymi zawodowo z muzyką. Dzieci będą miały okazję pod okiem doświadczonych muzyków ćwiczyć swoją dykcję, słuch. Muzyka kształtuje pamięć i kreatywność dzieci, poprawia ich koncentrację, podwyższa motywację. Co więcej, rozładowuje napięcia i stresujące emocje. Muzykowanie w grupie, gra na instrumentach, śpiew itp., prowadzą do poczucia spełnienia, a także do wzrostu samooceny. Dalsze korzyści mogą obejmować zwiększoną pewność siebie, wytrwałość w pokonywaniu frustracji, gdy nauka jest trudna i rozwój samodyscypliny.  

Projekt pozwoli uczestnikom na:  

- rozwinięcie umiejętności muzycznych, 

- nawiązanie nowych znajomości rówieśniczych, 

- rozwój emocjonalny,  

- kontakt z osobami ze świata sztuki.  

Impreza ta jest częścią projektu „Okrywajmy Dolny Śląsk”, realizowanego przez Chorągiew Dolnośląską Związku Harcerstwa Polskiego. Działania projektu przyczynią się do wzmocnienia tożsamości lokalnej, patriotyzmu lokalnego i regionalnego, będą upowszechniać wiedzę dotyczącą dziedzictwa, kultury, tradycji oraz historii regionu i Polski. 

Dlaczego warto?

Wzmacnianie umiejętności muzycznych dzieci, możliwość poznawania rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Rozwijanie wiedzy o muzyce regionalnej. Uczestnictwo w spotkaniach z profesjonalistami i uczenie się od nich.  

 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: kamiennagora@zhp.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego