Otwarcie pomostu przy wale Odry – projekt WKW „Wiadrus” 

Wstęp wolny

paź5

Otwarcie pomostu przy wale Odry – projekt WKW „Wiadrus” 

Wstęp wolny

Gdzie:

Przystań kajakowa klubu WKW „Wiadrus”, ul. Rzeźbiarska 6, Wrocław
Przystań mieści się przy wale Odry, dojazd od ul. Wittiga, Wiwulskiego i Biegasa, okolice Osiedla Dąbie

Kiedy:

5 października 2023 r., godz. 13.00

Opis wydarzenia:

Zakończenie pracy konkursowej, w której uczestniczył klub kajakowy WKW „Wiadrus” Oddział Wrocławski PTTK. Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego.                   

Program uroczystości otwarcia pomostu przy wale Odry:  

1. Powitanie zaproszonych gości z Urzędu Marszałkowskiego, Wód Polskich, 

przedstawiciela Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz członków klubu WKW „Wiadrus”. 

2. Krótka prezentacja zadania konkursowego. 

3. Uroczyste przecięcie wstęgi przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciela Wód Polskich i Prezesa Oddziału Wrocławskiego PTTK, otwarcie pomostu i wodowanie nowego kajaka. 

4. Wręczanie drobnych upominków. 

5. Poczęstunek na przystani i prezentacja przystani kajakowej. 

Projekt zrealizowany ze środków Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego – zadanie „Budowa pomostu do wodowania i wyciągania kajaków oraz zakup kajaków”. 

Dlaczego warto?

Nowo wybudowany pomost i zakupione kajaki sfinansowane w 80% przez Urząd Marszałkowski będą służ mieszkańcom Wrocławia i Dolnego Śląska w czasie organizowanych przez klub WKWWiadrusotwartych imprez kajakowych.  

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte niebiletowane, nie obowiązują zapisy 

link do strony wydarzenia: http://pttk.wroclaw.pl/kontakt/ oraz www.wiadrus.wroc.pl   

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego