Otwarcie pomostu przy wale Odry – projekt WKW „Wiadrus” 

Wstęp wolny

paź

5

Otwarcie pomostu przy wale Odry – projekt WKW „Wiadrus” 

Wstęp wolny

Gdzie:

Przystań kajakowa klubu WKW „Wiadrus”, ul. Rzeźbiarska 6, Wrocław
Przystań mieści się przy wale Odry, dojazd od ul. Wittiga, Wiwulskiego i Biegasa, okolice Osiedla Dąbie

Kiedy:

5 października 2023 r., godz. 13.00

Opis wydarzenia:

Zakończenie pracy konkursowej, w której uczestniczył klub kajakowy WKW „Wiadrus” Oddział Wrocławski PTTK. Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego.                   

Program uroczystości otwarcia pomostu przy wale Odry:  

1. Powitanie zaproszonych gości z Urzędu Marszałkowskiego, Wód Polskich, 

przedstawiciela Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz członków klubu WKW „Wiadrus”. 

2. Krótka prezentacja zadania konkursowego. 

3. Uroczyste przecięcie wstęgi przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciela Wód Polskich i Prezesa Oddziału Wrocławskiego PTTK, otwarcie pomostu i wodowanie nowego kajaka. 

4. Wręczanie drobnych upominków. 

5. Poczęstunek na przystani i prezentacja przystani kajakowej. 

Projekt zrealizowany ze środków Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego – zadanie „Budowa pomostu do wodowania i wyciągania kajaków oraz zakup kajaków”. 

Dlaczego warto?

Nowo wybudowany pomost i zakupione kajaki sfinansowane w 80% przez Urząd Marszałkowski będą służ mieszkańcom Wrocławia i Dolnego Śląska w czasie organizowanych przez klub WKWWiadrusotwartych imprez kajakowych.  

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte niebiletowane, nie obowiązują zapisy 

link do strony wydarzenia: http://pttk.wroclaw.pl/kontakt/ oraz www.wiadrus.wroc.pl   

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego