Otwarta próba do koncertu symfonicznego „Muzyczne Pejzaże” 

Wstęp biletowany

paź

6

Otwarta próba do koncertu symfonicznego „Muzyczne Pejzaże” 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Sala Koncertowa im. Stefana Strahla, ul. Piłsudskiego 60, 58-500 Jelenia Góra

Kiedy:

06 października 2023 r., godz. 10.00

Opis wydarzenia:

Próba otwarta jest stosunkowo nowym elementem działań artystycznych prowadzonych w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz osób pozostających w trudnej sytuacji materialnej. Działania takie maja popularyzować muzykę, docierać do szerszego grona odbiorców – osób, które na co dzień borykają się z problemami natury finansowej i mają trudności z przeznaczeniem zarobionych pieniędzy na szeroko rozumiana kulturę. 

Do udziału w porannej otwartej próbie generalnej koncertu symfonicznego zapraszamy grupy zorganizowane z terenu Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego. 
 

O przebiegu próby będzie opowiadał dyrektor Marek Wroniszewski, a Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze będzie prowadzona przez Georgiosa Balatsinosa. W programie próby generalnej koncertu pt. „Muzyczne Pejzaże” są następujące kompozycje: 

1. Joseph Haydn – Symfonia nr 39 g-moll Burza na morzu Hob.I:39 

2. Georgios Balatsinos – Interludium na orkiestrę smyczkową 

3. Ludwig van Beethoven – VI Symfonia F-dur Pastoralna op. 68 

Dlaczego warto?

Próba otwarta pozwala niemalże każdemu na kontakt z twórcami – artystami muzykami. Dodatkowo w warstwę muzyczną wplecione jest słowo o samej muzyce, sposobie jej grania, wykonawstwie. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie biletowane, koszt biletów od 7  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego