Rajd pieszy „Odkrywamy szlaki śląskiego Olimpu”

Wstęp wolny

paź

14

Rajd pieszy „Odkrywamy szlaki śląskiego Olimpu”

Wstęp wolny

Gdzie:

Sobótka, stacja kolejowa

Kiedy:

14 października 2023 r.

Opis wydarzenia:

Rajd na szczyt Ślęży dla członków ZHP – zuchów i harcerzy z niepełnosprawnościami – oraz ich rodziców. Przeprowadzony będzie w dwóch grupach, szlakami żółtym i czerwonym. Tam, po krótkim odpoczynku i posiłku, przeprowadzone zostaną gry i zabawy, konkursy na temat Ślężańskiego Parku Krajobrazowego i ciekawostek związanych ze Ślęzą. Rajd ma na celu propagowanie wiedzy o Dolnym Śląsku oraz aktywizowanie uczestników do uprawiania turystyki. 

Udział w wydarzeniu pozwala na:  

- poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych, 

- sprawdzenie swoich możliwości fizycznych,  

- wzmocnienie więzi w grupie rówieśniczej, 

- zdobycie wiedzy w zakresie przyrodoznawstwa, szeroko rozumianej turystyki, 

- zdobywanie umiejętności poprzez realizację wymagań na harcerskie stopnie i sprawności (takie jak: przyrodnik, leśnik, zielarz, przyjaciel zwierząt, przyjaciel roślin) rozwijające w młodzieży wrażliwość na otoczenie, 

-zdobywanie umiejętności poprzez realizację wymagań na harcerskie sprawności (takie jak kartograf) skupiające się na orientowaniu się w terenie poprzez korzystanie z przyrządów, m.in. busoli, map, 

- poznanie historii ludów słowiańskich zamieszkujących tereny sąsiadujące ze Ślężą. 

Impreza jest częścią projektu „Wspaniały i tajemniczy Dolny Śląsk”, realizowanego przez Chorągiew Dolnośląską Związek Harcerstwa Polskiego.

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy pod adresem: wroclawpoludnie@zhp.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego