Rajdy piesze z ZHP – Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy 

Wstęp wolny

paź

21

Rajdy piesze z ZHP – Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy 

Wstęp wolny

Gdzie:

Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, start: GOKiS Kąty Wrocławskie, Park Staromiejski

Kiedy:

21 października 2023 r., godz. 10.00

Opis wydarzenia:

Rajdy piesze to wydarzenie kierowanie do całych rodzin, pozwalające im na wspólne przeżycie przygody i poznanie uroków swojego regionu. W trakcie marszu uczestnicy będą mierzyć się z zadaniami dotyczącymi wiedzy o florze i faunie, podstawowych umiejętności pierwszej pomocy, zdolności posługiwania się mapą i kompasem.  

Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi. Trasa rajdu przebiegać będzie w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy. Na trasie czekają atrakcyjne programowo zadania, promujące zdrowy tryb życia na świeżym powietrzu, wykorzystując walory turystyczne naszego województwa. Wydarzenia organizowane są przez harcerzy w wieku 10-16 lat, których prace koordynują dorośli instruktorzy harcerscy z Hufca ZHP w Łagiewnikach. 

W programie rajdu:  

1. Gry – realizowane na trasie turystycznej, opracowane przez harcerzy zadania ze sprawności fizycznej, wiedzy dotyczącej lokalnej fauny i flory, umiejętności pierwszej pomocy, łamigłówki logiczne oraz zagadki o Dolnym Śląsku. Punkty ustawione będą w charakterystycznych miejscach atrakcyjnych turystycznie z powodów swoich warunków przyrodniczych czy historycznych. Zadania będą nawiązywać do miejsca, w którym są organizowane. Gry mają na celu pokazanie atrakcyjnych miejsc turystycznych, miejsc pamięci, zapomnianych miejsc posiadających walory turystyczne.  

2. Plaza – punkt, w którym patrole kończą grę. Duża liczba aktywności programowych opracowanych przez harcerzy, realizacja zadań w patrolach przyczyni się do rozwijania więzi rodzinnych, współzawodnictwo wesprze budowanie relacji. Na zakończenie przed rozdaniem nagród odbędzie się wspólne ognisko z kiełbaskami. Wspólnie spędzony czas na łonie natury przyczyni się do wzmocnienia relacji rodzinnych w oparciu o budowanie tożsamości z naszym regionem. 

Impreza ta jest częścią projektu „Wspaniały i tajemniczy Dolny Śląsk”, realizowanego przez Chorągiew Dolnośląską Związek Harcerstwa Polskiego. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy pod adresem: lagiewniki@zhp.pl 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego