Regaty Wodne w klasie Omega

Wstęp wolny

paź

7

Regaty Wodne w klasie Omega

Wstęp wolny

Gdzie:

Wrocław, bulwar Dunikowskiego
Apel po regatach: Harcerski Ośrodek Wodny „Rancho” ul. Na Grobli 49

Kiedy:

sobota, 7 października 2023 r.
8:00 – 9:30 – przyjmowanie (potwierdzanie) zgłoszeń w biurze regat (bulwar Dunikowskiego)
9:30 – odprawa sterników, planowanie trasy, podział łódek
10:30 – sygnał rozpoczęcia pierwszego wyścigu
15:00 MAX wypłynięcie z miejsca regat i dopłynięcie do Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Rancho”ul. Na Grobli 49
16:00 – obiad na HOW RANCHO, roztaklowanie sprzętu
17:30 – 18:00 apel na HOW Rancho, rozdanie pucharów za I,II,III miejsce, Błękitnej Wstęgi Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, oraz upominków

Opis wydarzenia:

Regaty żeglarskie w klasie Omega dla członków Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego w wieku 6-25 lat. Regaty odbędą się na rzece Odrze przy wybrzeżu Dunikowskiego.

Oprócz tego na chętnych czekają warsztaty marynistyczne przygotowane przez harcerzy i instruktorów z Hufca ZHP Wrocław Wschód, szukajcie niebieskiego namiotu!

Startujemy od 10:30!

Regaty wodne w klasie Omega dla środowisk z Hufców Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz otwarte warsztaty marynistyczne dla najmłodszych mają na celu popularyzację żeglarstwa, jako formy spędzania wolnego czasu na odcinku Odry w samym centrum Wrocławia.

W regatach biorą udział załogi 3 lub 4 osobowe (ze sternikiem), w wieku od 6 do 25 lat. Sternik musi być osobą, która posiada patent min. żeglarza jachtowego.

Dlaczego warto?

Regaty żeglarskie są wspaniałą formą pokazania, że Odra we Wrocławiu tętni życiem. Kiedyś potrzebna do transportu, teraz wykorzystywana w turystyce. Regaty odbywać się będą w pokazowej stronie miasta, praktycznie w samym jego centrum, na tle Ostrowa Tumskiego.

Na miejscu, oprócz widowiskowych zmagań zawodników, na widzów czekać będzie stoisko z warsztatami marynistycznymi dla najmłodszych.

Informacje dodatkowe:

Regaty przeznaczone są dla członków Hufców Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, obowiązują zapisy do 30.09.2023

Regaty zostaną rozegrane niezależnie od pogody. Ilość biegów, jaka zostanie rozegrana, podamy w dniu regat na odprawie sterników.

Organizatorami są: Hufiec ZHP Wrocław Południe oraz Hufiec ZHP Wrocław Wschód

Facebook / Hufiec ZHP Wrocław – Południe

Facebook / HOW Stanica

Facebook / Harcerski Ośrodek Wodny Rancho

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego