Regaty Wodne w klasie Omega

Wstęp wolny

paź7

Regaty Wodne w klasie Omega

Wstęp wolny

Gdzie:

Wrocław, bulwar Dunikowskiego
Apel po regatach: Harcerski Ośrodek Wodny „Rancho” ul. Na Grobli 49

Kiedy:

sobota, 7 października 2023 r.
8:00 – 9:30 – przyjmowanie (potwierdzanie) zgłoszeń w biurze regat (bulwar Dunikowskiego)
9:30 – odprawa sterników, planowanie trasy, podział łódek
10:30 – sygnał rozpoczęcia pierwszego wyścigu
15:00 MAX wypłynięcie z miejsca regat i dopłynięcie do Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Rancho”ul. Na Grobli 49
16:00 – obiad na HOW RANCHO, roztaklowanie sprzętu
17:30 – 18:00 apel na HOW Rancho, rozdanie pucharów za I,II,III miejsce, Błękitnej Wstęgi Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, oraz upominków

Opis wydarzenia:

Regaty żeglarskie w klasie Omega dla członków Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego w wieku 6-25 lat. Regaty odbędą się na rzece Odrze przy wybrzeżu Dunikowskiego.

Oprócz tego na chętnych czekają warsztaty marynistyczne przygotowane przez harcerzy i instruktorów z Hufca ZHP Wrocław Wschód, szukajcie niebieskiego namiotu!

Startujemy od 10:30!

Regaty wodne w klasie Omega dla środowisk z Hufców Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz otwarte warsztaty marynistyczne dla najmłodszych mają na celu popularyzację żeglarstwa, jako formy spędzania wolnego czasu na odcinku Odry w samym centrum Wrocławia.

W regatach biorą udział załogi 3 lub 4 osobowe (ze sternikiem), w wieku od 6 do 25 lat. Sternik musi być osobą, która posiada patent min. żeglarza jachtowego.

Dlaczego warto?

Regaty żeglarskie są wspaniałą formą pokazania, że Odra we Wrocławiu tętni życiem. Kiedyś potrzebna do transportu, teraz wykorzystywana w turystyce. Regaty odbywać się będą w pokazowej stronie miasta, praktycznie w samym jego centrum, na tle Ostrowa Tumskiego.

Na miejscu, oprócz widowiskowych zmagań zawodników, na widzów czekać będzie stoisko z warsztatami marynistycznymi dla najmłodszych.

Informacje dodatkowe:

Regaty przeznaczone są dla członków Hufców Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, obowiązują zapisy do 30.09.2023

Regaty zostaną rozegrane niezależnie od pogody. Ilość biegów, jaka zostanie rozegrana, podamy w dniu regat na odprawie sterników.

Organizatorami są: Hufiec ZHP Wrocław Południe oraz Hufiec ZHP Wrocław Wschód

Facebook / Hufiec ZHP Wrocław – Południe

Facebook / HOW Stanica

Facebook / Harcerski Ośrodek Wodny Rancho

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego