REZERWAT KACZAWSKIEGO DZIEDZICTWA NA DOLNYM ŚLĄSKU

Wstęp wolny

paź14

REZERWAT KACZAWSKIEGO DZIEDZICTWA NA DOLNYM ŚLĄSKU

Wstęp wolny

Gdzie:

EKOMUZEUM TKACTWA I BARWIENIA NATURALNEGO
CHROŚNICA 67A , 58-521 JEŻÓW SUDECKI
Miejsce odbywania się warsztatów i punkt startowy wycieczek.

Kiedy:

sobota, 14 października 2023 r.
10.00-15.00 WYCIECZKA ROWEROWA „Szachulcowa wycieczka”
10.30-13.30 SPACER LEŚNY „Kąpiele leśne - niezwyczajny spacer po lesie”
11.00-14.00 WARSZTAT Z NATURALNEGO BARWI „Kaczawski batik„
13.00-16.00 WARSZTATY WIKLINIARSKI „Plecenie z sensem”
15.00-18.00 WARSZTATY TKACKI „ Od krajki po dywanik”

Opis wydarzenia:

Zaplanowane wycieczki oraz warsztaty pozwolą odkryć i poznać przyrodę, atrakcje i unikalne dziedzictwo kultury regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego.

  • WYCIECZKA ROWEROWA „Szachulcowa wycieczka”

Wycieczka elektrycznymi rowerami z podróżnikiem Robertem Maciągiem po Krainie Wygasłych Wulkanów. Zabierze Was na przygodę po kaczawskich wulkanach, opowie o szachulcowej architekturze i utopiach związanych z tym regionem.

  • SPACER LEŚNY „Kąpiele leśne - niezwyczajny spacer po lesie” z dyplomowanymi zielarzami Martą i Maciejem Zawierucha.

Spacer po lesie to świetna forma relaksu i odstresowania. Skupimy się na pozytywnych doświadczeniach związanych z lasem, takich jak widoki, dźwięki, zapachy i dotyk natury. Będziemy również snuli opowieści o roślinach i ich właściwościach leczniczych.

  • WARSZTAT Z NATURALNEGO BARWIENIA „Kaczawski batik” z ekspertką w dziedzinie naturalnego barwienia dr Katarzyna Schmidt-Przewoźna.

W ramach warsztatów przedstawiona zostanie historia i technologia batiku. A następnie każdy z uczestników będzie wykonywał swoją autorską pracę, którą będzie mógł zabrać ze sobą.

  • WARSZTATY WIKLINIARSKI „Plecenie z sensem” z plecionkarką Bogusławą Mróz.

Program warsztatów umożliwia poznanie w praktyce podstawowych splotów plecionkarskich, rozwinięcie umiejętności, pobudzenie wyobraźni plastycznej i przestrzennej poprzez techniki plecionkarskie.

  • WARSZTATY TKACKIE „ Od krajki po dywanik” prowadzące Joanna Wojtko i Monika Wizła.

Na warsztacie będziemy pracować tradycyjną techniką tabliczek - bardko, która pozwala na tworzenie wyjątkowych geometrycznych wzorów na pasach. Podczas spotkania każdy uczestnik, będzie mógł również utkać dywanik na tradycyjnym warsztacie tkackim.

Dlaczego warto?

Wszystkie wydarzenia prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny i ludzi wielkiej pasji.

Zaplanowane wycieczki oraz warsztaty pozwolą odkryć i poznać przyrodę, atrakcje i unikalne dziedzictwo kultury regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte/ niebiletowane/

obowiązują zapisy pod adresem fundacjamazelan@o2.pl

strona organizatora: Facebook

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego