Spektakl jubileuszowy – 10 lat „Prometeusza” 

Wstęp biletowany

paź20

Spektakl jubileuszowy – 10 lat „Prometeusza” 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, 54-239 Wrocław

Kiedy:

20 października 2023 r., godz. 11.30 (pokaz szkolny) i 19.00

Opis wydarzenia:

Akrobatyczne widowisko „Prometeusz” to wielki hit wrocławskiej sceny teatralnej. Zagrany w kilkunastu miastach Polski ponad 100 razy dla ponad 100 tys. widzów, obchodzi swoje dziesięciolecie!  

Z tej okazji, twórcy zapraszają na wyjątkowy, jubileuszowy pokaz „Prometeusza” w Hali Orbita we Wrocławiu. Scena będzie kipieć od muzycznej energii! Wszystkie utwory usłyszymy na żywo w nowych aranżacjach Elżbiety Sokołowskiej, w wykonaniu orkiestry i 20-osobowego chóru. Całości dopełni orkiestra kameralna pod batutą Mateusza Walacha. Artyści planują też zaprezentować wybrane sceny w nowej, rozbudowanej, nieprezentowanej nigdy wcześniej formie. To będzie „Prometeusz”, jakiego nikt wcześniej nie widział!  

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser Kamil J. Przyboś oparł spektakl na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.  

Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec, jak i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała. 

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje.  

Dlaczego warto?

Zachwycający popisami akrobatycznymi i hipnotyzującą muzyką „Prometeuszzostanie zaprezentowany w zupełnie nowej odsłonie! Odświeżone kompozycje muzyczne, wzbogacone o chór i orkiestrę na żywo, sprawią, że spędzicie niezapomniany wieczór.  

Informacje dodatkowe:

Spektakl z muzyką na żywo w wykonaniu chóru i orkiestry.

Wydarzenie biletowane, koszt biletów od 110 do 180  

Link do strony wydarzenie: 10 lat P R O M E T E U S Z A | spektakl jubileuszowy | 20.10.2023 Hala Orbita | Facebook

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego