Święto Ulicy Oławskiej

Wstęp wolny

paź

7

Święto Ulicy Oławskiej

Wstęp wolny

Gdzie:

Wrocław, ul. Oławska, przestrzeń od fontanny w stronę Rynku

Kiedy:

7 października 2023, godz. 10.00 – 16.00

Opis wydarzenia:

7 października zapraszamy na kolejną edycję "Święta Ulicy Oławskiej". To znane i lubiane wydarzenie ma charakter alternatywnego pikniku rodzinnego, który łączy wydarzenia edukacyjne w formule zabawy i rozrywki z działaniami społecznymi dla dzieci młodzieży, dorosłych i seniorów. 

W 2023 roku Święto Ulicy Oławskiej rozszerzy swój charakter z miejskiego na regionalny. Jak zwykle odbędzie się w przestrzeni ulicy Oławskiej od fontanny w kierunku rynku. Przewidujemy udział wielu partnerów, organizacji pozarządowych, przedstawicieli rzemiosła i galerii sztuki. Będą animacje dla dzieci oraz konkursy. Bardzo ciekawe działania przedstawią Wojewódzka Komenda Policji, czy Straży Pożarnej, a nawet 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej. Wydarzenie poprowadzą: Kasia "Śnieżka" Jach i Tomasz Krajewski.

6 października o 19.00 zapraszamy na koncert do przestrzeni Sztuki na Miejscu - jednego z partnerów Święta ul. Oławskiej. Wstęp na koncert jest bezpłatny - zapraszamy Wrocławian oraz gości z regionu. Będzie to nie tylko wydarzenie muzyczne ale i okazja do spotkania, rozmów, dyskusji i działań kreatywnych na przyszłość. Dla Wrocławia i regionu.

Projekt organizuje V Records i Urząd Statystyczny we Wrocławiu przy partnerstwie z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Projekt zostanie dofinansowany ze środków z Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego.

Dlaczego warto?

To jedno z niewielu wydarzeń łączących edukację alternatywną, z ambitną, ale przystępną kulturą. U nas nie ma „dmuchańców” –  są za to warsztaty i gra jazzowa oraz ambitny pop dla dla starszych i młodszych. Wydarzenie jest dedykowane dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom. Zapraszamy całe rodziny.

Informacje dodatkowe:

Link do wydarzenia: Facebook

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego