Święto Ulicy Oławskiej

Wstęp wolny

paź7

Święto Ulicy Oławskiej

Wstęp wolny

Gdzie:

Wrocław, ul. Oławska, przestrzeń od fontanny w stronę Rynku

Kiedy:

7 października 2023, godz. 10.00 – 16.00

Opis wydarzenia:

7 października zapraszamy na kolejną edycję "Święta Ulicy Oławskiej". To znane i lubiane wydarzenie ma charakter alternatywnego pikniku rodzinnego, który łączy wydarzenia edukacyjne w formule zabawy i rozrywki z działaniami społecznymi dla dzieci młodzieży, dorosłych i seniorów. 

W 2023 roku Święto Ulicy Oławskiej rozszerzy swój charakter z miejskiego na regionalny. Jak zwykle odbędzie się w przestrzeni ulicy Oławskiej od fontanny w kierunku rynku. Przewidujemy udział wielu partnerów, organizacji pozarządowych, przedstawicieli rzemiosła i galerii sztuki. Będą animacje dla dzieci oraz konkursy. Bardzo ciekawe działania przedstawią Wojewódzka Komenda Policji, czy Straży Pożarnej, a nawet 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej. Wydarzenie poprowadzą: Kasia "Śnieżka" Jach i Tomasz Krajewski.

6 października o 19.00 zapraszamy na koncert do przestrzeni Sztuki na Miejscu - jednego z partnerów Święta ul. Oławskiej. Wstęp na koncert jest bezpłatny - zapraszamy Wrocławian oraz gości z regionu. Będzie to nie tylko wydarzenie muzyczne ale i okazja do spotkania, rozmów, dyskusji i działań kreatywnych na przyszłość. Dla Wrocławia i regionu.

Projekt organizuje V Records i Urząd Statystyczny we Wrocławiu przy partnerstwie z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Projekt zostanie dofinansowany ze środków z Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego.

Dlaczego warto?

To jedno z niewielu wydarzeń łączących edukację alternatywną, z ambitną, ale przystępną kulturą. U nas nie ma „dmuchańców” –  są za to warsztaty i gra jazzowa oraz ambitny pop dla dla starszych i młodszych. Wydarzenie jest dedykowane dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom. Zapraszamy całe rodziny.

Informacje dodatkowe:

Link do wydarzenia: Facebook

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego