Święto Województwa Dolnośląskiego w Aglomeracji Wałbrzyskiej 

Wstęp wolny

paź

15

Święto Województwa Dolnośląskiego w Aglomeracji Wałbrzyskiej 

Wstęp wolny

Gdzie:

Dziedziniec Zamku Książ w Wałbrzychu, ul. Piastów Śląskich 1, 58-308 Wałbrzych

Kiedy:

15 października 2023 r., godz. 10.00-16.00

Opis wydarzenia:

Obchody Święta Województwa Dolnośląskiego w Aglomeracji Wałbrzyskiej odbędą się na dziedzińcu Zamku Książ. 

W ramach obchodów wydarzenia przewidziane są następujące wydarzenia: 

1. Degustacja tortu „Basia”, który nawiązuje do tradycji górniczych regionu wałbrzyskiego. Tortem zostaną poczęstowani turyści i uczestnicy wydarzenia (przewidziano 300 porcji). 

2. Prezentacje atrakcji turystycznych regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przygotowane zostaną stoiska promocyjne, a reprezentanci atrakcji turystycznych i przewodnicy będą opowiadali o historii regionu oraz o atrakcjach turystycznych Dolnego Śląska. 

3. Otwarty spacer historyczny z przewodnikiem po parku książańskim.  

4. 2-godzinna gra terenowa dla 60 dzieci na terenie parku książańskiego.  

Dlaczego warto?

Świętowanie w sercu Aglomeracji Wałbrzyskiej – w Zamku Książ zwiększy poczucie tożsamości mieszkańców aglomeracji jako Dolnoślązaków. Podczas wydarzenia będzie można poznać atrakcje regionu, a także skosztować ciasta regionalnego – Basi. 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte – niebiletowane, nie obowiązują zapisy

Wydarzenie będzie promowane na stronie www.lotaw.pl oraz na https://www.facebook.com/LOTAglomeracjiWalbrzyskiej/  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego