Tradycje muzyczne na Dolnym Śląsku – próba Chóru Melomana 

Wstęp biletowany

paź

13

Tradycje muzyczne na Dolnym Śląsku – próba Chóru Melomana 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, Sala Czerwona, plac Wolności 1, 50-071 Wrocław

Kiedy:

13 października 2023 r., godz. 17.00–18.00

Opis wydarzenia:

Podczas prób uczestnicy biorą aktywny udział w rozgrzewce fizycznej, rozśpiewaniu, a w dalszej części spotkania uczą się repertuaru przewidzianego na daną próbę – utworów jedno-, dwu- i trzygłosowych oraz wielogłosowych kanonów. Śpiewane są kompozycje już funkcjonujące w literaturze muzycznej oraz te stworzone lub opracowane specjalnie dla Chóru Melomana. 

Chór Melomana powstał w 2017 r. i aktualnie jest prowadzony przez Aleksandrę Szymańską. Próby odbywają się dwa razy w miesiącu w przestrzeniach Narodowego Forum Muzyki. Nie ma przesłuchań do chóru ani obowiązku uczestnictwa we wszystkich spotkaniach. Do wzięcia udziału w projekcie zachęcamy każdego, kto chciałby oderwać się od codziennych obowiązków i pośpiewać we wspaniałej sali oraz w doborowym towarzystwie. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, zarówno tych, którzy kiedyś śpiewali lub wciąż śpiewają, jak i tych, dla których śpiew pozostawał do dziś w sferze marzeń. Sezon artystyczny wieńczy koncert w jednej z sal koncertowych NFM, z towarzyszeniem zawodowych muzyków – instrumentalistów i wokalistów. W trakcie zajęć wykonawcom towarzyszy muzyka klasyczna, ludowa, rozrywkowa, a także, nawiązujące do okoliczności danej próby, pieśni patriotyczne, kolędy i pastorałki. Nie brakuje rozśpiewanych spotkań integracyjnych. 

Dlaczego warto?

Możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji, a także wejścia w rolę profesjonalnego muzyka. Opieka wykwalifikowanej rytmiczki, dyrygentki chóralnej i animatorki kultury. Dla uczestników Chóru Melomana zniżki na koncerty organizowane przez NFM. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie biletowane, koszt biletów 15 zł 

link do strony wydarzenia: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/10543    

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego