Walizka pełna książek: ważne sprawy dziewczyn i chłopaków

Wstęp wolny

lis

20

Walizka pełna książek: ważne sprawy dziewczyn i chłopaków

Wstęp wolny

Gdzie:

Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach – Gminna Biblioteka Publiczna w Łagiewnikach, ul. Słowiańska 13

Kiedy:

20.11.2023, godz. 8.30

Opis wydarzenia:

Do realizacji projektu zaproszono 5 najbardziej znanych i lubianych pisarek literatury dziecięco-młodzieżowej, szczególnie tej o tematyce psychologicznej i obyczajowej. Są to: Katarzyna Wasilkowska, Agnieszka Tyszka, Katarzyna Ryrych, Joanna Jagiełło, Joanna Wachowiak.

Współorganizatorzy wydarzenia to 20 dolnośląskich gminnych bibliotek publicznych, które na swoim terenie będą zarządzać projektem. Spotkania odbędą się w 20 wsiach, z których większość zamieszkuje poniżej 1000 osób. W promocję projektu będą również zaangażowane szkoły podstawowe w wybranych gminach.

Spotkania z pisarkami będą pretekstem do rozmów na ważne tematy nurtujące młodych czytelników, a także o tym, jak literatura (i szerzej – sztuka) może oddziaływać na odbiorcę. Każdy uczestnik spotkania otrzyma od organizatorów książkę z autografem autorki, którą gościć będzie gminna biblioteka.

Dopełnieniem spotkań będzie promowanie roli biblioteki jako ośrodka kulturalnego w nawet bardzo niewielkiej społeczności lokalnej.

Współorganizatorami projektu są również dwa wydawnictwa publikujące książki dla dzieci i młodzieży: Literatura oraz Akapit Press.

Dlaczego warto?

Spotkanie z wybitnym polskim twórcą literatury dla dzieci i młodzieży przyniesie odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto czytać książki? Pokaże też, jak literatura kształtuje postawy wobec problemów nurtujących młodego czytelnika.

Informacje dodatkowe:

Spotkania z pisarkami są bezpłatne i przeznaczone dla grup zorganizowanych. Zapisy odbywają się bezpośrednio w gminnych bibliotekach. Biblioteki udzielają również wszelkich informacji na temat wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego