Walizka pełna książek: ważne sprawy dziewczyn i chłopaków

Wstęp wolny

paź20

Walizka pełna książek: ważne sprawy dziewczyn i chłopaków

Wstęp wolny

Gdzie:

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, ul. Kolejowa 12b, 58-116 Mościsko

Kiedy:

20.10.2023, godz. 11.00

Opis wydarzenia:

Do realizacji projektu zaproszono 5 najbardziej znanych i lubianych pisarek literatury dziecięco-młodzieżowej, szczególnie tej o tematyce psychologicznej i obyczajowej. Są to: Katarzyna Wasilkowska, Agnieszka Tyszka, Katarzyna Ryrych, Joanna Jagiełło, Joanna Wachowiak.

Współorganizatorzy wydarzenia to 20 dolnośląskich gminnych bibliotek publicznych, które na swoim terenie będą zarządzać projektem. Spotkania odbędą się w 20 wsiach, z których większość zamieszkuje poniżej 1000 osób. W promocję projektu będą również zaangażowane szkoły podstawowe w wybranych gminach.

Spotkania z pisarkami będą pretekstem do rozmów na ważne tematy nurtujące młodych czytelników, a także o tym, jak literatura (i szerzej – sztuka) może oddziaływać na odbiorcę. Każdy uczestnik spotkania otrzyma od organizatorów książkę z autografem autorki, którą gościć będzie gminna biblioteka.

Dopełnieniem spotkań będzie promowanie roli biblioteki jako ośrodka kulturalnego w nawet bardzo niewielkiej społeczności lokalnej.

Współorganizatorami projektu są również dwa wydawnictwa publikujące książki dla dzieci i młodzieży: Literatura oraz Akapit Press.

Dlaczego warto?

Spotkanie z wybitnym polskim twórcą literatury dla dzieci i młodzieży przyniesie odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto czytać książki? Pokaże też, jak literatura kształtuje postawy wobec problemów nurtujących młodego czytelnik

Informacje dodatkowe:

Spotkania z pisarkami są bezpłatne i przeznaczone dla grup zorganizowanych. Zapisy odbywają się bezpośrednio w gminnych bibliotekach. Biblioteki udzielają również wszelkich informacji na temat wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego