Warsztaty kompozytorskie – Songwriting Camp Poland 2023 

Wstęp wolny

paź1
paź8

Warsztaty kompozytorskie – Songwriting Camp Poland 2023 

Wstęp wolny

Gdzie:

Chata Morgana – agroturystyka, Jastrowiec 15, 59-420 Jastrowiec

Kiedy:

01-08.10.2023 – Songwriting Camp Poland 2023 – warsztaty kompozytorskie z gwiazdami estrady
07.10.2023, godzina 21.00-22.30 – prezentacja kompozycji warsztatowych Songwriting Camp Poland 2023

Opis wydarzenia:

Songwriting Camp Poland 2023 to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie twórczo-wykonawcze, skierowane do kompozytorów, producentów, instrumentalistów, wokalistów i autorów tekstów piosenek z całej Europy. Jest to jedyna na Starym Kontynencie impreza dla twórców i wykonawców oferująca pełne, profesjonalne zaplecze studyjne. Od powstania wydarzenia w 2019 r. organizatorzy każdego roku wybierają grupę młodych artystów, która ma możliwość tworzenia z największymi gwiazdami polskiej estrady. Twórcze sesje warsztatowe uzupełnione są panelami dyskusyjnymi nt. szeroko pojętej branży muzycznej, prezentacjami najnowszych nowinek technologicznych z zakresu sprzętu studyjnego czy prelekcjami nt. prawa autorskiego i marketingu. 
 
W 2023 r. wyłoniono aż 16 osób spośród przeszło 600 zgłoszeń. Uczestnicy – wraz z zaproszonymi gwiazdami polskiej estrady – mają możliwość tworzenia oraz rejestrowania utworów w kilku profesjonalnych studiach nagrań prowadzonych przez wybitnych producentów muzycznych. Przez siedem dni warsztatowych powstaje imponująca liczba 56 wyjątkowych kompozycji słowno-muzycznych, których fani muzyki będą mogli posłuchać i porozmawiać o nich ze swoimi ulubionymi gwizdami.  
 
Tegoroczna edycja Songwriting Camp Poland odbywa się w dniach 1-8.10.2023 r. w Jastrowcu (woj. dolnośląskie). Goście specjalni to m.in.: Grażyna Łobaszewska, Natalia Grosiak (Mikromusic), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Jelonek, Wojtek Szumański, Arek Kłusowski czy Skorup. 

Dlaczego warto?

Warsztaty SCP 2023 to jedyna w swoim rodzaju okazja do kreatywnych spotkań świata muzycznego. Uczestnicy stworzą aż 56 piosenek w niebanalnych konfiguracjach artystycznych. Warto usłyszeć, jak to świeże podejście do muzyki wybrzmi na Dolnym Śląsku. 
 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte [obowiązują zapisy] 
zapisy mailowe na adres: songwritingcamp@songwritingcamp.pl 
treść: ,,Zgłaszam chęć udziału w Prezentacja kompozycji warsztatowych Songwriting Camp Poland 2023 (07.10.2023, godzina 21:00, adres: Chata Morgana – Jastrowiec 15, 59-420 Jastrowiec). Moje zgłoszenie dotyczy …. (ilość) osób.”

 

link do strony wydarzenia: https://www.songwritingcamp.pl/ 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego