Warsztaty kompozytorskie – Songwriting Camp Poland 2023 

Wstęp wolny

paźpaź

1-8

Warsztaty kompozytorskie – Songwriting Camp Poland 2023 

Wstęp wolny

Gdzie:

Chata Morgana – agroturystyka, Jastrowiec 15, 59-420 Jastrowiec

Kiedy:

01-08.10.2023 – Songwriting Camp Poland 2023 – warsztaty kompozytorskie z gwiazdami estrady
07.10.2023, godzina 21.00-22.30 – prezentacja kompozycji warsztatowych Songwriting Camp Poland 2023

Opis wydarzenia:

Songwriting Camp Poland 2023 to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie twórczo-wykonawcze, skierowane do kompozytorów, producentów, instrumentalistów, wokalistów i autorów tekstów piosenek z całej Europy. Jest to jedyna na Starym Kontynencie impreza dla twórców i wykonawców oferująca pełne, profesjonalne zaplecze studyjne. Od powstania wydarzenia w 2019 r. organizatorzy każdego roku wybierają grupę młodych artystów, która ma możliwość tworzenia z największymi gwiazdami polskiej estrady. Twórcze sesje warsztatowe uzupełnione są panelami dyskusyjnymi nt. szeroko pojętej branży muzycznej, prezentacjami najnowszych nowinek technologicznych z zakresu sprzętu studyjnego czy prelekcjami nt. prawa autorskiego i marketingu. 
 
W 2023 r. wyłoniono aż 16 osób spośród przeszło 600 zgłoszeń. Uczestnicy – wraz z zaproszonymi gwiazdami polskiej estrady – mają możliwość tworzenia oraz rejestrowania utworów w kilku profesjonalnych studiach nagrań prowadzonych przez wybitnych producentów muzycznych. Przez siedem dni warsztatowych powstaje imponująca liczba 56 wyjątkowych kompozycji słowno-muzycznych, których fani muzyki będą mogli posłuchać i porozmawiać o nich ze swoimi ulubionymi gwizdami.  
 
Tegoroczna edycja Songwriting Camp Poland odbywa się w dniach 1-8.10.2023 r. w Jastrowcu (woj. dolnośląskie). Goście specjalni to m.in.: Grażyna Łobaszewska, Natalia Grosiak (Mikromusic), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Jelonek, Wojtek Szumański, Arek Kłusowski czy Skorup. 

Dlaczego warto?

Warsztaty SCP 2023 to jedyna w swoim rodzaju okazja do kreatywnych spotkań świata muzycznego. Uczestnicy stworzą aż 56 piosenek w niebanalnych konfiguracjach artystycznych. Warto usłyszeć, jak to świeże podejście do muzyki wybrzmi na Dolnym Śląsku. 
 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte [obowiązują zapisy] 
zapisy mailowe na adres: songwritingcamp@songwritingcamp.pl 
treść: ,,Zgłaszam chęć udziału w Prezentacja kompozycji warsztatowych Songwriting Camp Poland 2023 (07.10.2023, godzina 21:00, adres: Chata Morgana – Jastrowiec 15, 59-420 Jastrowiec). Moje zgłoszenie dotyczy …. (ilość) osób.”

 

link do strony wydarzenia: https://www.songwritingcamp.pl/ 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego