Wczuj się raz jeszcze 

Wstęp biletowany

paźpaź

14-15

Wczuj się raz jeszcze 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu SZA-NIAW-SKX
Scena Kameralna
pl. Teatralny 1, 58-300 Wałbrzych
najlepszy dojazd: Koleje Dolnośląskie / stacja Wałbrzych Centrum

Kiedy:

14 października 2023 r., godz. 17.00 (po pokazie spotkanie z widzami)
15 października 2023 r., godz. 18.00

Opis wydarzenia:

Realizując zadanie „Wczuj się raz jeszcze”, międzypokoleniowa grupa uczestników próbowała odkryć, jak spojrzeć na siebie z innych perspektyw, pozbyć się uprzedzeń i wczuć się w siebie nawzajem.  

Pokaz wieńczący prace warsztatowe na podstawie scenariusza i pod kierownictwem reżysera, Briana Michaelsa, będzie próbą przełożenia wspólnych doświadczeń wszystkich uczestników projektu na artystyczne wydarzenie sceniczne. Najważniejsze pozostanie jednak działanie performatywne, a nie gra aktorska rozumiana w kategoriach tradycyjnych. Międzypokoleniowy zespół performerski poszuka odpowiedzi na pytanie o to, jak się do siebie zbliżać – pomimo wszystkich istniejących między nami różnic.  

Dlaczego warto?

Teatr Dramatyczny jest jednym z najważniejszych teatrów w Polsce. Wizyta u nas nigdy nie jest czasem straconym, bo poważnie traktujemy widzów. Nasz zespół gwarantuje najwyższą jakość i wartość realizacji. Wołając Wczuj się raz jeszcze, zapraszamy do współtworzenia relacji międzypokoleniowych poprzez działania kulturalne. 

Informacje dodatkowe:

wstęp biletowany – bilety 25 zł 

rezerwacja miejsc: 

telefonicznie: 74 648 83 01–03, 535 778 816  

mailowo: biuro@teatr.walbrzych.pl 

 bilety on line: 

http://bilety.teatr.walbrzych.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego