Wczuj się raz jeszcze 

Wstęp biletowany

paź14
paź15

Wczuj się raz jeszcze 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu SZA-NIAW-SKX
Scena Kameralna
pl. Teatralny 1, 58-300 Wałbrzych
najlepszy dojazd: Koleje Dolnośląskie / stacja Wałbrzych Centrum

Kiedy:

14 października 2023 r., godz. 17.00 (po pokazie spotkanie z widzami)
15 października 2023 r., godz. 18.00

Opis wydarzenia:

Realizując zadanie „Wczuj się raz jeszcze”, międzypokoleniowa grupa uczestników próbowała odkryć, jak spojrzeć na siebie z innych perspektyw, pozbyć się uprzedzeń i wczuć się w siebie nawzajem.  

Pokaz wieńczący prace warsztatowe na podstawie scenariusza i pod kierownictwem reżysera, Briana Michaelsa, będzie próbą przełożenia wspólnych doświadczeń wszystkich uczestników projektu na artystyczne wydarzenie sceniczne. Najważniejsze pozostanie jednak działanie performatywne, a nie gra aktorska rozumiana w kategoriach tradycyjnych. Międzypokoleniowy zespół performerski poszuka odpowiedzi na pytanie o to, jak się do siebie zbliżać – pomimo wszystkich istniejących między nami różnic.  

Dlaczego warto?

Teatr Dramatyczny jest jednym z najważniejszych teatrów w Polsce. Wizyta u nas nigdy nie jest czasem straconym, bo poważnie traktujemy widzów. Nasz zespół gwarantuje najwyższą jakość i wartość realizacji. Wołając Wczuj się raz jeszcze, zapraszamy do współtworzenia relacji międzypokoleniowych poprzez działania kulturalne. 

Informacje dodatkowe:

wstęp biletowany – bilety 25 zł 

rezerwacja miejsc: 

telefonicznie: 74 648 83 01–03, 535 778 816  

mailowo: biuro@teatr.walbrzych.pl 

 bilety on line: 

http://bilety.teatr.walbrzych.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego