Weekend z Przewodnikiem/ Ślęża inaczej

Wstęp wolny

paź7

Weekend z Przewodnikiem/ Ślęża inaczej

Wstęp wolny

Gdzie:

przystanek autobusowy w Sobótce, obok kościoła św. Anny.

Kiedy:

sobota, 07.10.2023.

Opis wydarzenia:

Masyw Ślęży trasami innymi niż zwykle, dająca pretekst do zanurzenia się nieco w przeszłości: geologicznej, archeologicznej i historycznej. Przy okazji spróbujemy pokazać, jak można wspomóc się techniką w górach – nawigacja, mapy cyfrowe, geoportale, łączność radiotelefoniczna.

Trasa dla sprawnych turystów, których nie przeraża perspektywa 20 km marszu.

Przewodnicy: 

Marek Kuchciak - z urodzenia i wyboru wrocławianin, z wykształcenia i zawodu informatyk, z zamiłowania pasjonat Wrocławia, Śląska i Sudetów, przewodnik sudecki i wrocławski. Nie zajmuje się przewodnictwem zawodowo, ale jest żywym dowodem na to, że inżynier też potrafi ciekawie opowiadać o historii czy architekturze.

Ula Karpowicz - Przewodnik Sudecki. Jako pilot i przewodnik łączę pracę z pasją podróżniczą i możliwością dzielenia się z innymi radością z odkrywania nowych miejsc oraz zdobywania kolejnych szczytów. 

Dlaczego warto?

Trzydniowa impreza, łącząca trzynaście jednodniowych, różnorodnych wydarzeń. Będą to: klasyczne górskie wycieczki, spacery tematyczne, wyprawy rowerowe i miejskie. Z Przewodnikami sudeckimi odwiedzimy miejsca bardzo znane oraz te jeszcze nieodkryte.

Informacje dodatkowe:

dystans: ok. 19 km

Niezbędne wyposażenie:

– latarka z zapasowymi bateriami (końcówka możliwa po zmroku, zachód słońca o 18:18), – warto zabrać kijki trekkingowe, jeśli ktoś regularnie używa, – można zabrać radiotelefon PMR, jeśli ktoś posiada, – można zainstalować na smartfonie aplikację typu Mapa Turystyczna, Mapy.cz, Locus Map do rejestrowania śladu i nawigowania.

Zakończenie: przystanek autobusowy w Sobótce, ok. 18:00-19:00.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego