Weekend z Przewodnikiem/ Ślęża inaczej

Wstęp wolny

paź

7

Weekend z Przewodnikiem/ Ślęża inaczej

Wstęp wolny

Gdzie:

przystanek autobusowy w Sobótce, obok kościoła św. Anny.

Kiedy:

sobota, 07.10.2023.

Opis wydarzenia:

Masyw Ślęży trasami innymi niż zwykle, dająca pretekst do zanurzenia się nieco w przeszłości: geologicznej, archeologicznej i historycznej. Przy okazji spróbujemy pokazać, jak można wspomóc się techniką w górach – nawigacja, mapy cyfrowe, geoportale, łączność radiotelefoniczna.

Trasa dla sprawnych turystów, których nie przeraża perspektywa 20 km marszu.

Przewodnicy: 

Marek Kuchciak - z urodzenia i wyboru wrocławianin, z wykształcenia i zawodu informatyk, z zamiłowania pasjonat Wrocławia, Śląska i Sudetów, przewodnik sudecki i wrocławski. Nie zajmuje się przewodnictwem zawodowo, ale jest żywym dowodem na to, że inżynier też potrafi ciekawie opowiadać o historii czy architekturze.

Ula Karpowicz - Przewodnik Sudecki. Jako pilot i przewodnik łączę pracę z pasją podróżniczą i możliwością dzielenia się z innymi radością z odkrywania nowych miejsc oraz zdobywania kolejnych szczytów. 

Dlaczego warto?

Trzydniowa impreza, łącząca trzynaście jednodniowych, różnorodnych wydarzeń. Będą to: klasyczne górskie wycieczki, spacery tematyczne, wyprawy rowerowe i miejskie. Z Przewodnikami sudeckimi odwiedzimy miejsca bardzo znane oraz te jeszcze nieodkryte.

Informacje dodatkowe:

dystans: ok. 19 km

Niezbędne wyposażenie:

– latarka z zapasowymi bateriami (końcówka możliwa po zmroku, zachód słońca o 18:18), – warto zabrać kijki trekkingowe, jeśli ktoś regularnie używa, – można zabrać radiotelefon PMR, jeśli ktoś posiada, – można zainstalować na smartfonie aplikację typu Mapa Turystyczna, Mapy.cz, Locus Map do rejestrowania śladu i nawigowania.

Zakończenie: przystanek autobusowy w Sobótce, ok. 18:00-19:00.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego