Wyścig kolarski „Runda Spadających Liści”  

Wstęp wolny

paź8

Wyścig kolarski „Runda Spadających Liści”  

Wstęp wolny

Gdzie:

Al. Św. Anny 12, 55-050 Sobótka

Kiedy:

8 października 2023 r., godz. 9.30-17.30

Opis wydarzenia:

Impreza podsumowująca sezon kolarski na Dolnym Śląsku. VeloBank VIA Dolny Śląsk to największe kolarskie wyścigi dla amatorów w kraju. Finał cyklu odbędzie się właśnie w Sobótce, prężnie działającej w dyscyplinie kolarstwa.  

 
Rano – jako pierwsi, jeszcze przed amatorami – ścigać się będą młodzi kolarze licencjonowani w wyścigach żaków i młodzików, rywalizując w Koronie Kocich Gór (Memoriał Kornela Morawieckiego).  
Później na trasę wyruszą amatorzy, dla których będzie to ostatni wyścig w tym roku. Do pokonania będą dwa dystanse: krótszy FUN oraz dłuższy PRO na malowniczej pętli u podnóża masywu Ślęży. Meta na podjeździe pod ul. Garncarską wyciśnie z zawodników resztki tegorocznych sił.  
 

W tym samym czasie na płycie boiska na stadionie w Sobótce, w okolicy sceny i strefy expo, swoje wyścigi będą miały dzieci podzielone na 4 grupy wiekowe. To najbardziej emocjonujące i najlepiej dopingowane zawody, przyciągające corocznie około setki uczestników. Łatwa technicznie, gdyż dla wszystkich trasa wytyczona jest na płycie boiska i przyległym terenie. Wszyscy uczestnicy odbierają na podium pamiątkowe dyplomy, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych – trofea sportowe i nagrody.  

Podsumowanie całego sezonu to dekoracja ponad 200 uczestników, którzy najlepiej radzili sobie przez cały rok, oraz najlepszych drużyn i zawodników rywalizujących w klasyfikacjach dodatkowych.  

Dlaczego warto?

Podsumowanie sezonu największych w kraju wyścigów kolarskich dla amatorów. Wydarzenie w Sobótce, kolebce polskiego kolarstwa. Sportowe emocje i rywalizacja kolarska od najmłodszych dzieci po zawodników w kategorii M80.  

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte – niebiletowane, obowiązują zapisy 

link do strony wydarzenia: https://viadolnyslask.pl/wyscigi/10-runda-spadajacych-lisci-sobotka/  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego