Wyścig kolarski „Runda Spadających Liści”  

Wstęp wolny

paź

8

Wyścig kolarski „Runda Spadających Liści”  

Wstęp wolny

Gdzie:

Al. Św. Anny 12, 55-050 Sobótka

Kiedy:

8 października 2023 r., godz. 9.30-17.30

Opis wydarzenia:

Impreza podsumowująca sezon kolarski na Dolnym Śląsku. VeloBank VIA Dolny Śląsk to największe kolarskie wyścigi dla amatorów w kraju. Finał cyklu odbędzie się właśnie w Sobótce, prężnie działającej w dyscyplinie kolarstwa.  

 
Rano – jako pierwsi, jeszcze przed amatorami – ścigać się będą młodzi kolarze licencjonowani w wyścigach żaków i młodzików, rywalizując w Koronie Kocich Gór (Memoriał Kornela Morawieckiego).  
Później na trasę wyruszą amatorzy, dla których będzie to ostatni wyścig w tym roku. Do pokonania będą dwa dystanse: krótszy FUN oraz dłuższy PRO na malowniczej pętli u podnóża masywu Ślęży. Meta na podjeździe pod ul. Garncarską wyciśnie z zawodników resztki tegorocznych sił.  
 

W tym samym czasie na płycie boiska na stadionie w Sobótce, w okolicy sceny i strefy expo, swoje wyścigi będą miały dzieci podzielone na 4 grupy wiekowe. To najbardziej emocjonujące i najlepiej dopingowane zawody, przyciągające corocznie około setki uczestników. Łatwa technicznie, gdyż dla wszystkich trasa wytyczona jest na płycie boiska i przyległym terenie. Wszyscy uczestnicy odbierają na podium pamiątkowe dyplomy, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych – trofea sportowe i nagrody.  

Podsumowanie całego sezonu to dekoracja ponad 200 uczestników, którzy najlepiej radzili sobie przez cały rok, oraz najlepszych drużyn i zawodników rywalizujących w klasyfikacjach dodatkowych.  

Dlaczego warto?

Podsumowanie sezonu największych w kraju wyścigów kolarskich dla amatorów. Wydarzenie w Sobótce, kolebce polskiego kolarstwa. Sportowe emocje i rywalizacja kolarska od najmłodszych dzieci po zawodników w kategorii M80.  

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte – niebiletowane, obowiązują zapisy 

link do strony wydarzenia: https://viadolnyslask.pl/wyscigi/10-runda-spadajacych-lisci-sobotka/  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego