XVI Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego w Zamku Grodziec 

Wstęp wolny

wrzpaź

30-1

XVI Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego w Zamku Grodziec 

Wstęp wolny

Gdzie:

Zamek Grodziec, Grodziec 111, Gmina Zagrodno,

Kiedy:

30 września – 1 października 2023 r., godz. 10.00-19.00

Opis wydarzenia:

XVI Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego w Zamku Grodziec to regionalne produkty, muzyka na żywo, pyszna biesiada i wiele innych atrakcji, które co roku przyciągają turystów na wygasły wulkan. Rezerwujcie termin i przybywajcie do średniowiecznego zamczyska, by ucztować, bawić się, poznawać, uczyć się i spędzić wyjątkowy czas w otoczeniu rycerzy – wszystko w twierdzy na wygasłym wulkanie. 

"30 września i 1 października odbędzie się u nas w twierdzy na wygasłym wulkanie XVI Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego – słynne miody! Zapraszamy Was. Wiecie doskonale, że będzie u nas całe mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Będzie dawne uzbrojenie, rekonstruktorzy, wystrzały z muszkietu, do tego armaty, rzemiosło dawne, prelekcje… Myślę, że spędzicie u nas fantastyczny czas z całymi rodzinami, z przyjaciółmi. Warto być z nami także dla wydarzeń kulturalnych – będzie z nami wspaniały Teatr Komedia z Krakowa ze swoim spektaklem. Nieco więcej dowiecie się na ten temat naszych mediów społecznościowych i ze strony internetowej” – zaprasza Prezes Zamku Grodziec Mariusz Garbera. 

Dlaczego warto?

Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego to kultowe wydarzenie odbywające się co roku. To impreza znana miłośnikom regionu i średniowiecznego zamczyska – zgodna z tradycją Zamku Grodziec oraz promująca lokalnych rzemieślników i rycerskie tradycje. 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie biletowane koszt biletów od 23 do 28 zł. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: bilet normalny 23 zł, bilet ulgowy 19 zł. 

link do strony wydarzenia: https://grodziec.net/xvi-agroturystyczne-swieto-wina-i-miodu-pitnego-w-zamku-grodziec/  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego