XVI Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego w Zamku Grodziec 

Wstęp wolny

wrz30
paź1

XVI Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego w Zamku Grodziec 

Wstęp wolny

Gdzie:

Zamek Grodziec, Grodziec 111, Gmina Zagrodno,

Kiedy:

30 września – 1 października 2023 r., godz. 10.00-19.00

Opis wydarzenia:

XVI Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego w Zamku Grodziec to regionalne produkty, muzyka na żywo, pyszna biesiada i wiele innych atrakcji, które co roku przyciągają turystów na wygasły wulkan. Rezerwujcie termin i przybywajcie do średniowiecznego zamczyska, by ucztować, bawić się, poznawać, uczyć się i spędzić wyjątkowy czas w otoczeniu rycerzy – wszystko w twierdzy na wygasłym wulkanie. 

"30 września i 1 października odbędzie się u nas w twierdzy na wygasłym wulkanie XVI Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego – słynne miody! Zapraszamy Was. Wiecie doskonale, że będzie u nas całe mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Będzie dawne uzbrojenie, rekonstruktorzy, wystrzały z muszkietu, do tego armaty, rzemiosło dawne, prelekcje… Myślę, że spędzicie u nas fantastyczny czas z całymi rodzinami, z przyjaciółmi. Warto być z nami także dla wydarzeń kulturalnych – będzie z nami wspaniały Teatr Komedia z Krakowa ze swoim spektaklem. Nieco więcej dowiecie się na ten temat naszych mediów społecznościowych i ze strony internetowej” – zaprasza Prezes Zamku Grodziec Mariusz Garbera. 

Dlaczego warto?

Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego to kultowe wydarzenie odbywające się co roku. To impreza znana miłośnikom regionu i średniowiecznego zamczyska – zgodna z tradycją Zamku Grodziec oraz promująca lokalnych rzemieślników i rycerskie tradycje. 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie biletowane koszt biletów od 23 do 28 zł. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny: bilet normalny 23 zł, bilet ulgowy 19 zł. 

link do strony wydarzenia: https://grodziec.net/xvi-agroturystyczne-swieto-wina-i-miodu-pitnego-w-zamku-grodziec/  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego