Zakorzenianie. Koncert piosenek ukraińskich

Wstęp wolny

paź

16

Zakorzenianie. Koncert piosenek ukraińskich

Wstęp wolny

Gdzie:

Klub Łącznik, Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3

Kiedy:

poniedziałek, 16 października 2023 r.

Opis wydarzenia:

Michał Kuliczenko zaprasza  na koncert „Zakorzenianie” poświęcony trzem tradycjom muzycznym społeczności tworzących wielokulturowy Dolny Śląsk: ukraińskiej, karaimskiej i łemkowskiej.

Artysta dał się poznać szerszej publiczności, występując z Karoliną Cichą i Spółką w projekcie Karaimska Mapa Muzyczna. Teraz z muzycznymi Przyjaciółmi zaprasza na koncert „Zakorzenianie” poświęcony trzem tradycjom muzycznym społeczności tworzących wielokulturowy Dolny Śląsk: ukraińskiej, karaimskiej i łemkowskiej. Piosenki trzech kultur wybrzmią 16 października o godz. 19 we wrocławskiej Czasoprzestrzeni.

Ojczyzną Michała Kuliczenki jest Ukraina, jest potomkiem Karaimów, a po przybyciu do Polski, we Wrocławiu, poznawał kulturę łemkowską, grając w zespole muzyki tradycyjnej. Bliska jest mu każda z kultur trzech mniejszości, dlatego przedstawi je wspólnie w ramach „Zakorzeniania”.

Koncert jest częścią obchodów „Święta Województwa Dolnośląskiego” – województwa wielokulturowego, które stało się domem dla przedstawicieli dużej części społeczności ukraińskiej, karaimskiej i łemkowskiej w Polsce.

Dlaczego warto?

Wielokulturowe połączenie muzyczne.

Piosenki wykona ukraiński Karaim lub karaimski Ukrainiec z doświadczeniem w łemkowskim zespole muzycznym.

Wraz z nim na scenie wystąpią znakomici muzycy znani ze Spółki Karoliny Cichej, współpracy z Leszkiem Możdżerem, zespołem Lemon i wieloma artystami.

Informacje dodatkowe:

Koncertowa premiera programu „Zakorzenianie” odbędzie się w poniedziałek, 16 października o godz. 19.00 w Klubie Łącznik, w Czasoprzestrzeni we Wrocławiu.

Z Michałem Kuliczenko wystąpią: Patrycja Betley, Karolina Matuszkiewicz i Mateusz Szemraj.

Wiecej: Zakorzenianie. Piosenki ukraińskie, karaimskie i łemkowskie | Michał Kuliczenko i Przyjaciele | Facebook

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego