Zgłoś wydarzenie

  1. Informacje ogólne: nazwa, rodzaj i opis wydarzenia

  2. Terminy i lokalizacja

  do

  3. Informacje dodatkowe

  4. Załączniki

  *Dodaj 3 zdjęcia (1 główne + 2 dodatkowe), prostokątne w układzie poziomym, rozmiar krótszego boku 1080 px (1920 na 1080 pikseli)

  ZOBACZ RÓWNIEŻ

  GŁÓWNE wydarzenia

  Wstęp biletowany

  9. Festiwal Filmowy Spektrum 

  Świdnica

  paź24
  paź29

  Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

  Wstęp biletowany

  XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

  Wrocław

  paź27
  paź28

  Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

  Wstęp biletowany

  „12 Prac Marii Byrd”

  Wałbrzych

  paź27
  paź29

  Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

  Wstęp wolny

  Narodowe Święto Grecji OXI  

  Wrocław

  paź28
  paź29

  Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

  Wstęp biletowany

  XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

  Wrocław

  paź28

  Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

  Wstęp wolny

  Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

  Kowary

  paź28

  Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

  Wstęp wolny

  Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

  Wrocław

  paź28

  Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

  Wstęp wolny

  Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

  Smolec

  paź28

  Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

  Wstęp wolny

  Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

  Kowary

  paź29

  Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

  Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

  Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego