Zgłoś wydarzenie

  1. Informacje ogólne: nazwa, rodzaj i opis wydarzenia

  2. Terminy i lokalizacja

  do

  3. Informacje dodatkowe

  4. Załączniki

  *Dodaj 3 zdjęcia (1 główne + 2 dodatkowe), prostokątne w układzie poziomym, rozmiar krótszego boku 1080 px (1920 na 1080 pikseli)

  ZOBACZ RÓWNIEŻ

  GŁÓWNE wydarzenia

  Wstęp biletowany

  9. Festiwal Filmowy Spektrum 

  Świdnica

  paźpaź

  24-29

  Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

  Wstęp biletowany

  XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

  Wrocław

  paźpaź

  27-28

  Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

  Wstęp biletowany

  „12 Prac Marii Byrd”

  Wałbrzych

  paźpaź

  27-29

  Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

  Wstęp wolny

  Narodowe Święto Grecji OXI  

  Wrocław

  paźpaź

  28-29

  Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

  Wstęp biletowany

  XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

  Wrocław

  paź

  28

  Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

  Wstęp wolny

  Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

  Kowary

  paź

  28

  Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

  Wstęp wolny

  Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

  Wrocław

  paź

  28

  Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

  Wstęp wolny

  Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

  Smolec

  paź

  28

  Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

  Wstęp wolny

  Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

  Kowary

  paź

  29

  Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

  Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

  Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego