Darmowe wejście do muzeum oraz warsztaty terenowe Muzeum Poczty i Telekomunikacji 

Wstęp wolny

paźpaź

1-22

Darmowe wejście do muzeum oraz warsztaty terenowe Muzeum Poczty i Telekomunikacji 

Wstęp wolny

Gdzie:

Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Krasińskiego 1, Wrocław
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2, Wrocław

Kiedy:

Darmowy dzień dla zwiedzających: 1 października, w godz. 10.00-15.00
Warsztaty muzealne: 21-22 października – w godzinach trwania obchodów organizowanych przez UMWD

Opis wydarzenia:

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu włącza się w miesiąc obchodów Święta Województwa w następujący sposób: 

  1. Darmowy dzień dla zwiedzających –  15 października.  
  1. Wykonanie pamiątkowej pieczęci okolicznościowej, która zostanie udostępniona zwiedzającym 15 października w siedzibie muzeum. 
  1. Warsztaty muzealne prowadzone w terenie – podczas uroczystych obchodów i pikniku rodzinnego na Torze Wyścigów Konnych na Partynicach. Na warsztatach będzie można m.in. zaprojektować pocztówkę z okazji jubileuszu województwa i wykonać ją przy użyciu udostępnionych materiałów, w tym pieczęci okolicznościowej. Na stoisku będzie można również zapoznać się z działalnością muzeum oraz jego ofertą edukacyjną. 

Dlaczego warto?

W Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu można poznać historię komunikacji na odległość – od początków poczty w XVI wieku aż po rozpowszechnienie radia i telewizji. W muzeum znajduje się wiele unikatowych eksponatów z dziedziny łączności.  

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte, nie obowiązują zapisy.

Organizator: Muzeum Poczty i Telekomunikacji
Więcej informacji: https://muzeum.wroclaw.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego