Koncert Lutosławski Piano Duo – Kłobuczyn

Wstęp wolny

paź

21

Koncert Lutosławski Piano Duo – Kłobuczyn

Wstęp wolny

Gdzie:

Kłobuczyn (gm. Gaworzyce)

Kiedy:

21 października 2023 r.

Opis wydarzenia:

Koncerty Lutosławski Piano Duo realizowane są w ramach projektu „Z klasyką przez Polskę”. Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zaprasza do udziału najwybitniejszych muzyków z Polski i Dolnego Śląska. 

Lutosławski Piano Duo jest jednym z czołowych na świecie duetów fortepianowych młodej generacji. Pianiści Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik – laureaci Paszportów Polityki i Fryderyka – są absolwentami Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Hochschule für Musik und Theater w Rostocku (Niemcy). Wspólną drogę artystyczną rozpoczęli w 1999 r. pod opieką wybitnego izraelskiego duetu fortepianowego – Brachy Eden i Alexandra Tamira.  

Lutosławski Piano Duo jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. Pianiści kilkakrotnie byli stypendystami Ministra Kultury, Fundacji Kultury oraz laureatami programu stypendialnego Młoda Polska. Występowali w większości krajów europejskich, obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Współpracowali m. in. z orkiestrami Aukso, Filharmonii Narodowej, Polskiej Orkiestry Radiowej, NOSPR, Leopoldinum pod batutą Łukasza Borowicza, Szymona Bywalca, Jerzego Maksymiuka, Jacka Rogali, Marka Mosia. 

W 2006 r. pianiści rozpoczęli współpracę z wybitnym duetem perkusyjnym młodego pokolenia – Hob-beats Duo (Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala). Jako kwartet Kwadrofonik wykonują muzykę XX w., czasów najnowszych oraz własne opracowania polskich pieśni i tańców ludowych, które mieli okazję prezentować m. in. w nowojorskiej Carnegie Hall czy Filharmonii Berlińskiej. 

Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Dlaczego warto?

Koncerty Lutosławski Piano Duo (i wszystkie inne z cyklu „Z Klasyką przez Polskę”) to dla mieszkańców mniejszych miejscowości Dolnego Śląska wyjątkowa okazja do posłuchania występów wybitnych polskich muzyków.  

Informacje dodatkowe:

Wstęp wolny.

Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Więcej informacji: https://www.dokis.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego