Koncert Lutosławski Piano Duo – Kłobuczyn

Wstęp wolny

paź21

Koncert Lutosławski Piano Duo – Kłobuczyn

Wstęp wolny

Gdzie:

Kłobuczyn (gm. Gaworzyce)

Kiedy:

21 października 2023 r.

Opis wydarzenia:

Koncerty Lutosławski Piano Duo realizowane są w ramach projektu „Z klasyką przez Polskę”. Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zaprasza do udziału najwybitniejszych muzyków z Polski i Dolnego Śląska. 

Lutosławski Piano Duo jest jednym z czołowych na świecie duetów fortepianowych młodej generacji. Pianiści Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik – laureaci Paszportów Polityki i Fryderyka – są absolwentami Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Hochschule für Musik und Theater w Rostocku (Niemcy). Wspólną drogę artystyczną rozpoczęli w 1999 r. pod opieką wybitnego izraelskiego duetu fortepianowego – Brachy Eden i Alexandra Tamira.  

Lutosławski Piano Duo jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. Pianiści kilkakrotnie byli stypendystami Ministra Kultury, Fundacji Kultury oraz laureatami programu stypendialnego Młoda Polska. Występowali w większości krajów europejskich, obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Współpracowali m. in. z orkiestrami Aukso, Filharmonii Narodowej, Polskiej Orkiestry Radiowej, NOSPR, Leopoldinum pod batutą Łukasza Borowicza, Szymona Bywalca, Jerzego Maksymiuka, Jacka Rogali, Marka Mosia. 

W 2006 r. pianiści rozpoczęli współpracę z wybitnym duetem perkusyjnym młodego pokolenia – Hob-beats Duo (Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala). Jako kwartet Kwadrofonik wykonują muzykę XX w., czasów najnowszych oraz własne opracowania polskich pieśni i tańców ludowych, które mieli okazję prezentować m. in. w nowojorskiej Carnegie Hall czy Filharmonii Berlińskiej. 

Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Dlaczego warto?

Koncerty Lutosławski Piano Duo (i wszystkie inne z cyklu „Z Klasyką przez Polskę”) to dla mieszkańców mniejszych miejscowości Dolnego Śląska wyjątkowa okazja do posłuchania występów wybitnych polskich muzyków.  

Informacje dodatkowe:

Wstęp wolny.

Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Więcej informacji: https://www.dokis.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego