Przestrzenie Sztuki TANIEC 

Wstęp biletowany

Przestrzenie Sztuki TANIEC 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Szczegółowy plan objazdu podany zostanie we wrześniu na stronie www.pantomima.wroc.pl

Kiedy:

Objazdy rozpoczną się w październiku i potrwają do grudnia

Opis wydarzenia:

3 premiery Wrocławskiego Teatru Pantominy z cyklu „Przestrzenie sztuki TANIEC 2023”:  

„Jeszcze tylko trzy razy” 

choreografia i wykonanie W. FURMAN 

kompozytor M. STRUGAREK 

kostiumy D. WIĘCEK 

dramaturgia J. TOMSKA 

reżyseria światła P. MURLIK 

scenografia Ł. DZIEDZIC 

Przedstawienie inspirowane doświadczeniami autora, który zmagał się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. Zaburzenia to pułapka, w której rozwiązaniem problemu (obsesji) wydaje się działanie (kompulsja) – karmiące potwora, który pożera ciało, głowę, relacje, pasję i pracę.  

„WoW” 

koncepcja, reżyseria, choreografia: M. WOŁOWIEC 

kreacja, performans: M. WOŁOWIEC, T. POMERSBACH 

dramaturgia: J. ORLIK 

muzyka: W. KIWER 

reżyseria świateł: K. KASPERSKA 

kostiumy: D. WIĘCEK 

Twórców inspiruje choreomania – plaga, która przez ponad dziesięć wieków pojawiała się w Europie. Gromadziła na ulicach setki osób we wspólnym szalonym tańcu do wycieńczenia, a czasem – do śmierci. Przyczyną mogło być nieświadome zażycie psychodelików, choroba zwana pląsawicą albo załamanie nerwowe spowodowane przez czas pełen zaraz, wojen i katastrof naturalnych. 

„Dirty talk” 

koncept D. KOMĘDERA-MIŚKIEWICZ we współpracy z K. KANIĄ i B. OSTROWSKIM 

choreografia D. KOMĘDERA-MIŚKIEWICZ 

muzyka P. DEGÓRSKI 

dramaturgia K. KANIA, K. KUROWSKI 

kostiumy K. BIKOWSKI 

Dirty talk to próba wspólnego zagospodarowania językowej luki; to taniec z wilgotnymi włosami, rozpuszczanie się i stawanie się na nowo. To coś absolutnie, wręcz fizjologicznie, niezbędnego, wstrząsająco pięknego. „Dirty talk” to przedstawienie, którego twórcy zagłębiają się w praktyki dirty talk i dyskursy przyjemności.  

Dlaczego warto?

Po raz pierwszy na Dolnym Śląsku taniec będzie tak silnie i intensywnie reprezentowany. Najlepsi polscy tancerze, oryginalne produkcje, wyjątkowe tematy przedstawień – to tylko niektóre atuty prezentowanych przedstawień. 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie biletowane – koszt biletów od 10 do 20 zł.

Organizator: Wrocławski Teatr Pantomimy
Więcej informacji: Strona główna | Teatr Pantomimy (pantomima.wroc.pl)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego