Przestrzenie Sztuki TANIEC 

Wstęp biletowany

Przestrzenie Sztuki TANIEC 

Wstęp biletowany

Gdzie:

Szczegółowy plan objazdu podany zostanie we wrześniu na stronie www.pantomima.wroc.pl

Kiedy:

Objazdy rozpoczną się w październiku i potrwają do grudnia

Opis wydarzenia:

3 premiery Wrocławskiego Teatru Pantominy z cyklu „Przestrzenie sztuki TANIEC 2023”:  

„Jeszcze tylko trzy razy” 

choreografia i wykonanie W. FURMAN 

kompozytor M. STRUGAREK 

kostiumy D. WIĘCEK 

dramaturgia J. TOMSKA 

reżyseria światła P. MURLIK 

scenografia Ł. DZIEDZIC 

Przedstawienie inspirowane doświadczeniami autora, który zmagał się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. Zaburzenia to pułapka, w której rozwiązaniem problemu (obsesji) wydaje się działanie (kompulsja) – karmiące potwora, który pożera ciało, głowę, relacje, pasję i pracę.  

„WoW” 

koncepcja, reżyseria, choreografia: M. WOŁOWIEC 

kreacja, performans: M. WOŁOWIEC, T. POMERSBACH 

dramaturgia: J. ORLIK 

muzyka: W. KIWER 

reżyseria świateł: K. KASPERSKA 

kostiumy: D. WIĘCEK 

Twórców inspiruje choreomania – plaga, która przez ponad dziesięć wieków pojawiała się w Europie. Gromadziła na ulicach setki osób we wspólnym szalonym tańcu do wycieńczenia, a czasem – do śmierci. Przyczyną mogło być nieświadome zażycie psychodelików, choroba zwana pląsawicą albo załamanie nerwowe spowodowane przez czas pełen zaraz, wojen i katastrof naturalnych. 

„Dirty talk” 

koncept D. KOMĘDERA-MIŚKIEWICZ we współpracy z K. KANIĄ i B. OSTROWSKIM 

choreografia D. KOMĘDERA-MIŚKIEWICZ 

muzyka P. DEGÓRSKI 

dramaturgia K. KANIA, K. KUROWSKI 

kostiumy K. BIKOWSKI 

Dirty talk to próba wspólnego zagospodarowania językowej luki; to taniec z wilgotnymi włosami, rozpuszczanie się i stawanie się na nowo. To coś absolutnie, wręcz fizjologicznie, niezbędnego, wstrząsająco pięknego. „Dirty talk” to przedstawienie, którego twórcy zagłębiają się w praktyki dirty talk i dyskursy przyjemności.  

Dlaczego warto?

Po raz pierwszy na Dolnym Śląsku taniec będzie tak silnie i intensywnie reprezentowany. Najlepsi polscy tancerze, oryginalne produkcje, wyjątkowe tematy przedstawień – to tylko niektóre atuty prezentowanych przedstawień. 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie biletowane – koszt biletów od 10 do 20 zł.

Organizator: Wrocławski Teatr Pantomimy
Więcej informacji: Strona główna | Teatr Pantomimy (pantomima.wroc.pl)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego