Przesyłka z prezentacją Dolnego Śląska

Wstęp wolny

Przesyłka z prezentacją Dolnego Śląska

Wstęp wolny

Gdzie:

Cała Polska

Kiedy:

Akcja trwa przez cały październik aż do wyczerpania zapasów

Opis wydarzenia:

Województwo dolnośląskie w obecnym kształcie liczy już sobie 25 lat i w październiku hucznie obchodzi swoje urodziny. Ponieważ od początku powstania nasz region był w czołówce ulubionych celów podróży turystycznych Polaków pragniemy wszystkim chętnym przybliżyć, jak wygląda on obecnie. Wystarczy napisać na adres planujznami@dot.org.pl i zgłosić chęć otrzymania folderów turystycznych oraz podać adres korespondencyjny, aby otrzymać pocztą komplet drukowanych katalogów i map. Przygotujemy wysyłkę dla pierwszego 1.000 osób, które zgłoszą się do nas od 1 października 2023 r.

Dlaczego warto?

1000 pakietów dla 1000 pierwszych zgłoszeń! A w środku informatory turystyczne oraz foldery na temat Dolnego Śląska. Pięknie wydane i bogato ilustrowane materiały mogą znaleźć się w Twojej kolekcji.

Informacje dodatkowe:

Co zrobić, aby otrzymać bezpłatne foldery turystyczne o Dolnym Śląsku?

To proste:

  1. Napisz nam na adres planujznami@dot.org.pl że chcesz otrzymać przesyłkę
  2. Podaj nam swój adres korespondencyjny i…
  3. … gotowe. Teraz już wystarczy zaczekać na listonosza.

Organizator: Dolnośląska Organizacja Turystyczna – Portal Stowarzyszenia DOT

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego