Rekreacyjny Rajd Rowerowy 

Wstęp wolny

paź7

Rekreacyjny Rajd Rowerowy 

Wstęp wolny

Gdzie:

Miasto Ziębice, teren gminy Ziębice i gmin ościennych

Kiedy:

Opis wydarzenia:

Rekreacyjny Rajd Rowerowy w Ziębicach to coroczne wydarzenie, które gromadzi pasjonatów rowerowych wycieczek z różnych miejscowości. Rajd ma na celu promowanie aktywnego stylu życia, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, czerpania radości z jazdy na rowerze i odkrywania uroków okolicy. 

Rajd ma charakter otwarty o ograniczonej liczbie uczestników. Zwykle bierze w nim udział ok. 120 osób w wieku od 2 do 75 lat, w grupach po 15 uczestników. 

Rajd odbywa się na trasach o różnym stopniu trudności, co pozwala zarówno doświadczonym kolarzom, jak i amatorom, pokonać trasę bez większych problemów. Organizatorzy starają się, aby trasy przebiegały przez malownicze tereny Dolnego Śląska, bogate historycznie i geograficznie. 

W trakcie rajdu organizowane są konkursy historyczne i geograficzne, konkursy umiejętności rowerowych, a także loterie z atrakcyjnymi nagrodami. Po zakończeniu rajdu odbywa się piknik z grillem, podczas którego uczestnicy mogą wymienić się wrażeniami z trasy i spędzić czas w miłym towarzystwie. 

Rajd Rowerowy w Ziębicach jest nie tylko okazją do aktywności fizycznej, ale również do nawiązywania nowych znajomości, spotkań z pasjonatami jazdy na rowerze oraz uczestniczenia w pokazach udzielania pierwszej pomocy i krótkich kursach z przepisów ruchu drogowego. Rajd z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W Rajdzie mogą wziąć udział także osoby ze szczególnymi potrzebami – na przystosowanych do swoich warunków rowerach, pod opieką osób towarzyszących. 

Dlaczego warto?

Rekreacyjne Rajdy Rowerowe organizowane są od 15 lat. Organizator, Fundacja Księstwo Ziębickie, promuje aktywny wypoczynek, poznawanie atrakcji turystycznych i kulturowych Dolnego Śląska, a także integrację mieszkańców regionu. 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte niebiletowane, obowiązują zapisy.

Organizator Urząd Miejski w Ziębicach
Więcej informacji: http://www.ziebice.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&submenu=384&menu=384&strona=1

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego