Rekreacyjny Rajd Rowerowy 

Wstęp wolny

paź

7

Rekreacyjny Rajd Rowerowy 

Wstęp wolny

Gdzie:

Miasto Ziębice, teren gminy Ziębice i gmin ościennych

Kiedy:

Opis wydarzenia:

Rekreacyjny Rajd Rowerowy w Ziębicach to coroczne wydarzenie, które gromadzi pasjonatów rowerowych wycieczek z różnych miejscowości. Rajd ma na celu promowanie aktywnego stylu życia, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, czerpania radości z jazdy na rowerze i odkrywania uroków okolicy. 

Rajd ma charakter otwarty o ograniczonej liczbie uczestników. Zwykle bierze w nim udział ok. 120 osób w wieku od 2 do 75 lat, w grupach po 15 uczestników. 

Rajd odbywa się na trasach o różnym stopniu trudności, co pozwala zarówno doświadczonym kolarzom, jak i amatorom, pokonać trasę bez większych problemów. Organizatorzy starają się, aby trasy przebiegały przez malownicze tereny Dolnego Śląska, bogate historycznie i geograficznie. 

W trakcie rajdu organizowane są konkursy historyczne i geograficzne, konkursy umiejętności rowerowych, a także loterie z atrakcyjnymi nagrodami. Po zakończeniu rajdu odbywa się piknik z grillem, podczas którego uczestnicy mogą wymienić się wrażeniami z trasy i spędzić czas w miłym towarzystwie. 

Rajd Rowerowy w Ziębicach jest nie tylko okazją do aktywności fizycznej, ale również do nawiązywania nowych znajomości, spotkań z pasjonatami jazdy na rowerze oraz uczestniczenia w pokazach udzielania pierwszej pomocy i krótkich kursach z przepisów ruchu drogowego. Rajd z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W Rajdzie mogą wziąć udział także osoby ze szczególnymi potrzebami – na przystosowanych do swoich warunków rowerach, pod opieką osób towarzyszących. 

Dlaczego warto?

Rekreacyjne Rajdy Rowerowe organizowane są od 15 lat. Organizator, Fundacja Księstwo Ziębickie, promuje aktywny wypoczynek, poznawanie atrakcji turystycznych i kulturowych Dolnego Śląska, a także integrację mieszkańców regionu. 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie otwarte niebiletowane, obowiązują zapisy.

Organizator Urząd Miejski w Ziębicach
Więcej informacji: http://www.ziebice.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&submenu=384&menu=384&strona=1

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego