Zawody wspinaczkowe 

Wstęp wolny

paź14

Zawody wspinaczkowe 

Wstęp wolny

Gdzie:

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Cieszkowie, ul Grunwaldzka 3, 56-330 Cieszków

Kiedy:

14 października 2023 r.
Zawody kategorii zuchowych: 10.00-13.00
Rozdanie nagród zuchowych: ok. 13.15 
Zawody kategorii harcerskich: 14.30-17.30
Apel końcowy i podsumowanie: ok. 17.45  
biuro zawodów czynne od 9.30 (hala sportowa) 

Opis wydarzenia:

W zawodach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli zrzeszeni i niezrzeszeni w ZHP. Jest to okazja do sprawdzenia swojej zręczności, siły i odwagi. Zawody będą rozegrane w formule na trudność w 4 kategoriach wiekowych i z podziałem na płeć. Dodatkowo rozegrana zostanie kategoria masters dla zaawansowanych wspinaczy, którzy wszystkie drogi będą pokonywać z tzw. dolną asekuracją.  

W czasie zawodów przewidujemy imprezy towarzyszące, m.in. wystawę fotograficzną poświęconą górskim wyprawom członków Harcerskiego Klubu Wspinaczkowego Direttissima, wystawę fotograficzna Góry Dolnego Śląska, gry oraz konkursy wiedzy o naszym regionie, warsztaty ze stosowania węzłów.  

Kategorie wiekowe podczas zawodów:  

ZC – zuchy (chłopcy do 9 lat) 

ZD – zuchy (dziewczynki do 9 lat) 

HM – harcerze ( 10-13 lat)  

HD – harcerki (10- 13 lat)  

HSM – harcerze starsi ( 14-16 lat)   

HSD – harcerki starsze (14-16 lat)  

WM – wędrownicy ( 17 lat i więcej)  

WD – wędrowniczki ( 17 lat i więcej)  

MM – masters męska (wspinaczka sportowa bez podziału na wiek)  

MK – masters żeńska (wspinaczka sportowa bez podziału na wiek)  

O starcie w danej kategorii decyduje rocznik (urodzeni w danym roku). 

Uwaga! W przypadku startu mniej niż 3 zawodników w jednej kategorii organizatorzy zastrzegają sobie prawo do łączenia kategorii wiekowych. W każdej kategorii nagrody przyznawane będą za 3 pierwsze miejsca, jednak jeśli w danej kategorii startuje do 4 osób, nagradzane będą tylko pierwsze 2 miejsca.  

  

Impreza jest częścią projektu „Wspaniały i tajemniczy Dolny Śląsk”, realizowanego przez Chorągiew Dolnośląską Związek Harcerstwa Polskiego. 

Dlaczego warto?

Zawody to poza współzawodnictwem –  możliwość obserwacji różnych stylów wspinania, nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy pod adresem: milicz@zhp.pl  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paź24
paź29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paź27
paź28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paź27
paź29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paź28
paź29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego