Zawody wspinaczkowe 

Wstęp wolny

paź

14

Zawody wspinaczkowe 

Wstęp wolny

Gdzie:

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Cieszkowie, ul Grunwaldzka 3, 56-330 Cieszków

Kiedy:

14 października 2023 r.
Zawody kategorii zuchowych: 10.00-13.00
Rozdanie nagród zuchowych: ok. 13.15 
Zawody kategorii harcerskich: 14.30-17.30
Apel końcowy i podsumowanie: ok. 17.45  
biuro zawodów czynne od 9.30 (hala sportowa) 

Opis wydarzenia:

W zawodach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli zrzeszeni i niezrzeszeni w ZHP. Jest to okazja do sprawdzenia swojej zręczności, siły i odwagi. Zawody będą rozegrane w formule na trudność w 4 kategoriach wiekowych i z podziałem na płeć. Dodatkowo rozegrana zostanie kategoria masters dla zaawansowanych wspinaczy, którzy wszystkie drogi będą pokonywać z tzw. dolną asekuracją.  

W czasie zawodów przewidujemy imprezy towarzyszące, m.in. wystawę fotograficzną poświęconą górskim wyprawom członków Harcerskiego Klubu Wspinaczkowego Direttissima, wystawę fotograficzna Góry Dolnego Śląska, gry oraz konkursy wiedzy o naszym regionie, warsztaty ze stosowania węzłów.  

Kategorie wiekowe podczas zawodów:  

ZC – zuchy (chłopcy do 9 lat) 

ZD – zuchy (dziewczynki do 9 lat) 

HM – harcerze ( 10-13 lat)  

HD – harcerki (10- 13 lat)  

HSM – harcerze starsi ( 14-16 lat)   

HSD – harcerki starsze (14-16 lat)  

WM – wędrownicy ( 17 lat i więcej)  

WD – wędrowniczki ( 17 lat i więcej)  

MM – masters męska (wspinaczka sportowa bez podziału na wiek)  

MK – masters żeńska (wspinaczka sportowa bez podziału na wiek)  

O starcie w danej kategorii decyduje rocznik (urodzeni w danym roku). 

Uwaga! W przypadku startu mniej niż 3 zawodników w jednej kategorii organizatorzy zastrzegają sobie prawo do łączenia kategorii wiekowych. W każdej kategorii nagrody przyznawane będą za 3 pierwsze miejsca, jednak jeśli w danej kategorii startuje do 4 osób, nagradzane będą tylko pierwsze 2 miejsca.  

  

Impreza jest częścią projektu „Wspaniały i tajemniczy Dolny Śląsk”, realizowanego przez Chorągiew Dolnośląską Związek Harcerstwa Polskiego. 

Dlaczego warto?

Zawody to poza współzawodnictwem –  możliwość obserwacji różnych stylów wspinania, nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach. 

Informacje dodatkowe:

wydarzenie otwarte, niebiletowane, obowiązują zapisy pod adresem: milicz@zhp.pl  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

GŁÓWNE wydarzenia

Wstęp biletowany

9. Festiwal Filmowy Spektrum 

Świdnica

paźpaź

24-29

Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, w ramach którego prezentowanych jest 5 sekcji konkursowych, zarówno kina pełno-, jak i krótkometrażowego. Wydarzenie jest przestrzenią do spotkania ludzi, którzy kochają i celebrują kino.

Wstęp biletowany

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza 

Wrocław

paźpaź

27-28

Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią tradycją. Odbywają się corocznie we Wrocławiu, by upamiętnić pierwszego polskiego Rekordzistę Świata. Na starcie gromadzą najwybitniejszych pływaków z Polski i Europy.

Wstęp biletowany

„12 Prac Marii Byrd”

Wałbrzych

paźpaź

27-29

Szkic jest rezultatem konkursu rezydencyjnego, którego tematem była przyszłość pracy. Decyzją jury rezydentem został dramaturg Mariusz Gołosz. Napisał dramat „12 Prac Marii Byrd” przeniesiony na scenę przez reżysera Pawła Sablika z zespołem teatru.

Wstęp wolny

Narodowe Święto Grecji OXI  

Wrocław

paźpaź

28-29

Każdego roku Stowarzyszenie Greków w Polsce ODYSSEAS organizuje Święto OXI, w rocznicę zwycięskiej kampanii z 1940 r., kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Grecji. W programie święta m.in. koncert, prelekcja, pokaz filmów i zdjęć, występy taneczne.

Wstęp biletowany

XIV Festiwal Tradycji Dolnego Śląska 

Wrocław

paź

28

Podczas festiwalu zespoły folklorystyczne prezentują tradycyjne tańce i utwory muzyczne z Dolnego Śląska. Nieodłącznym elementem wydarzenia są kolorowe stroje ludowe, które odzwierciedlają różnorodność kulturową regionu.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – spacer po Kowarach

Kowary

paź

28

Spacer z lampami po Kowarach to element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Wstęp wolny

Zacisze, Zalesie – dawna podmiejska osada

Wrocław

paź

28

Spacer po jednych z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamkniętych w widłach kanałów i rzeki Odry, położonych w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego, o niezwykłych walorach przyrodniczych.

Wstęp wolny

Rajdy piesze z ZHP – okolice Smolca 

Smolec

paź

28

Rajdy piesze to wydarzenie rodzinne pozwalające na wspólne przeżycie przygody, poznanie uroków swojego regionu i sprawdzenie się w różnorakich zadaniach. Zapraszamy do zgłaszania się patroli złożonych z rodzin z dziećmi.

Wstęp wolny

Tajemnice sudeckiego uranu – wycieczka

Kowary

paź

29

Wycieczka z przewodnikiem - element dwudniowego cyklu wydarzeń ukazujących historię Kowar, nawiązującą między innymi do górnictwa oraz tkactwa.

Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia województwa dolnośląskiego jest okazją do hucznej celebracji. Tym razem rocznicowe obchody zaplanowane są na cały październik, w każdej części regionu. Dla mieszkańców, turystów i sympatyków Dolnego Śląska przygotowaliśmy wiele atrakcji, które podkreślą wyjątkowość naszego regionu. Dolny Śląsk znakomicie się rozwija, bądźmy z niego dumni i świętujmy razem!

Krzysztof Maj Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego